http://www.sextasy.org/index.html?prodview=151&cache=52ED0B1D3794787094ECB2313E845E47
Ostin tuollaiset kuulat tyttöystävälleni...Hän ei tiedä ostoksestani..emme ole hirveästi asiasta puhuneet..Eli kysymys on..Mitenkä reagoisit, jos miehesi ostaisi sinulle tuollaiset kuulat?Toinen kysymys on,että onkahan nuo kuulat edes hyvät..?
Ostin tuollaiset kuulat tyttöystävälleni...Hän ei tiedä ostoksestani..emme ole hirveästi asiasta puhuneet..Eli kysymys on..Mitenkä reagoisit, jos miehesi ostaisi sinulle tuollaiset kuulat?Toinen kysymys on,että onkahan nuo kuulat edes hyvät..?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sehän riippuu niin kovasti ihmisestä tykkääkö. Itse toivoisin että mies olisi ainakin selvittänyt oman kantani leluihin, mikä on varsin varauksellinen, ja siitä tehnyt johtopäätöksen ettei kannata keskustelematta ostaa. Mutta kuten sanoin ihmisiä on moneen lähtöön.
Noi lähes täysmuovitetut on helpompi pitää puhtaana kuin sellaiset, joissa on vain paljas naru ja muovipallot. Niistä muovipallojen reijistä kun kaikki töhnä pääsee pallon sisään. Mut toi on hyvä kun on kokonaan tai lähes kokonaan muovitettu.
Ollaan me vähä juteltu..ja ei se ny vastaankaan ole ollu oikeastansa:)Ei se kyllä varmaan arvannu,että mä sille sellaiset vielä tilaisin.
Mielipiteitä kaivataan...
...yleensä ostit nuo pallot? Kiihotusmielessä vai kehittämään emättimen lihaksia?
Jos annat nuo pallot likalle noin vain, niin luulen ettet oikein hyvää vastaanottoa saa. Taitaa tulla tytölle tunne, että värkki ei kelpaa sulle ja haluat muuttaa sitä?
Juttele nyt kuitenkin ennenkuin tarjoat niitä.
Tarkoitus on kyllä selittää mitä hyötyä niistä on...Kiihottaahan ajatuski..Olemme tyttöystäväni kanssa vielä aika nuoria...Mutta eihän nuoruus ole mikään este käyttää kuulia, kun/jos niistä voi saada jotain nautintoaki...Ja eihän se treenaaminen koskaan pahitteeksi ole, jos se voi vielä tuottaaa mielihyvääki..Geishapallojen käytöstähän on paljon hyviä puolia...kun ne koittaa selittää, niin eikähän tyttöystäväni ymmärrä,että en hae niillä vaan parempaa tuntoa:)
Meillä meni läpi tuo juttu.
Ostin geishapallot ja eräänä heikkona sopivana hetkenä hänen nähtensä pesin nuo uudet pallot vesihanan alla ja kävin tunkemassa sisällensä.
Tuota ennen oli katsottu "seksikäs" elokuva ja nautittu lasilliset viiniä.
Vähän ihmetteli ja moitti, että tuommoisiin tuhlaan rahojani, mutta ei kuitenkaan hylännyt ajatusta.
Meillä tuo juttu antoi uusia piristettä jo latistumassa olevaan seksielämään.
Voisi olla avuksi, jos vaimosi sattuisi löytämään asiantuntijan kirjoituksen niiden terveyttä edistävästä vaikutuksesta, ellei ole sattunut sellaista jo lukemaan, voisi kynnys noiden käyttämiseen olla alempi.
Tosin noiden terveyttä edistävä vaikutus liennee alan kauppamiesten keksintöä.
Nyt miellä käytetään pallukoita esikoululeikkivälineinä melkein viikoittain.
Mutta tein minä mokankin....
Edellisestä innostuneena menin hankkimaan vipraattorin ja tietenkin äkkinäisenä heti liian ison ja esikoululeikkien aikana tungin sen liian syvälle ja turruutin. Ei tuntunu hyvältä ja sanoi käyvän jopa kipeää, eikä huorien leluja aikonu enään hyväksyä.
Seuraavaksi hankin tuollaisen kalliin delfiinin, mutta vaimo edellisestä viisastuneena ( tyhmistyneenä ) sanoi, ettei meillä noita enään käytetä.
Kallis delfiini on ollut käyttämättömänä patjan raossa jo kuukausia. Mietin kuitenkin, josko jonain päivänä.-...keksis sujauttaa sen oikeaan käyttöönsä sekä osaisin sen kanssa toimia oikein ja maltillisesti.
Palstalla lienee kokeneita likkalapsia, jotka osaisi opastaa vipraatorin oikeassa käytössä ja varsinkin ensikertalaista.
Unohdin kertoa, että pallot on syytä pestä heti käytön jälkeen, eikä tunkea patjan rakoon kuivumaan.
Ainakin meillä vaimo muistaa kysyä tuon, ennen asennusta, onko ne puhtaat.
Sama sääntö pätenee myös vipraatorin kanssa.
Harkitse nyt kuitenkin tarkkaan, ettet mokaa, kuten minä ensimmäisen vipraattorin kanssa.
Sinä tunnet vaimosi parhaiten.
Työntäissäsi sisään palloja, varo kynnellä litistämätä ihoa palloa vasten, se käy kuulemma kipeää.
Pallot on narulla kytketty yhteen. Jos ongelmia esiintyy niiden sisään sopimisen kanssa, niin voit leikata toisen pallon pois.
Käyttäjiltä hyviä vinkkejä kaivataan.
yhdelle käy, ei käy toiselle. Mulla on itsellä kuulia montaa kokoa ja sorttia, ne tavallisimmat eli jotain 3 cm halkaisijaltaan ovat liian isoja (kyllä ne mahtuu tietysti mutta liian isoista ei ole hyötyä) ja pienet naruttomat taas eivät meinaa tulla millään ulos. Isompia on kokeiltu naidessa pitää sisällä, ei hyvä kun tulee ihan liian ahdasta. Joku toinen taas, kuten saamme lukea, kokee sen tosi hyvänä.
Minä olen ostanut kuulat itse, kun puhuttiin yhdessä asiasta miehen kanssa. Haluan lisätä nautintoa, hänen ja omaani, ei se sen kummempaa ole. Mutta meillä onkin harvinaisen hyvät puhevälit ja samat toiveet, ja voin hyvin kuvitella että jossain sulkeutuneemmassa suhteessa olisin epäluuloinen jos saisin kuulat lahjaksi ilman että asia on molemmille täysin selvä ja avoin.