Miksi ihmeessä tätä (http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=583&posting=22000000002037953 ) threadia ei ole poistettu? Jos luet/olet lukenut viestiketjun sisällön, niin uskon, että tiedät miksi kysyn.
Luulisi, että edes ylläpito olisi puuttunut asiaan. Ilmoituksia asiattomista viesteistä on varmasti tullut.
Luulisi, että edes ylläpito olisi puuttunut asiaan. Ilmoituksia asiattomista viesteistä on varmasti tullut.
Vastaukset 11
Vanhimmat
vääntää pulttia kireelle.
Kyllä me jotka sinne kirjoitettiin pistettiin huumoria, saattoi alkuunpania olla tosissaan mutta, ehkä hänelläkin matkan varrella helpotti.
Niinpä.
Kysyinkin lähinnä siksi, koska palstalla on pidetty kohtuullisen tiukkaa linjaa viestien suhteen, ja kyseisen threadin postaukset oli hieman.. No tiedät varmaan itsekin. :-)
Joo on kyllä melkoista arpapeliä, minkä viestin seriffi sattuu poistamaan. Ei juurikaan logiikkaa.
.. Se näyttää toisinaan olevan.
Tällä palstalla on vain YKSI seriffi joka tekee päätökset. Jos joku viesti harmittaa painakaa "ilmoita asiattomasta viestistä" nappia, kokemuksesta voin sanoa että usein valittaja on joutunut häviölle poistettavassa viestissä.
Eiköhän sitä "Ilmoita asiattomasta viestistä"-linkkiä olla jokusen kerran klikattu. Eikö tuosta mene ilmoitus sekä ylläpidolle, että palstan Sheriffille (joka tässä tapauksessa on -S-)?
Heh, jos koko threadi on täynnä tällaisia linkkejä: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=583&posting=22000000002045060 ja vitun haistattelua, niin ei luulisi olevan epäselvyyttä poistamisen suhteen. Tai sitten palstan siivouksesta vastaavat henkilöt ovat kohtuullisen kieroutuneita itse.
Sitten seriffillä on oma elämä, ei sitä aina jaksa ilmaiseksi rehkiä jos pellet kiroilee. Otappa rauhallisesti.
.. Sillä ei olisi hääviä, jos koko elämä pyörisi tämän palstan sisällä.
>.. ei sitä aina jaksa ilmaiseksi rehkiä jos
>pellet kiroilee.
Ei varmasti jaksakkaan. Sinulla hommia vasta riittikin, Mersu -, BMW, - ja Liikkennepalstan kanssa. Varsinkin sen jälkeen, kun lähdit Goldfingerin kumppaneiden leikkeihin mukaan.
Onneksi se rehkiminen on vapaaehtoista.
>Otappa rauhallisesti.
Näin teen.
Taidat olla itkutulella vai?
Häpeän sinua idiootti!
>Taidat olla itkutulella vai?
Riippuu siitä, mikä on itkutulella?
Etkö osaa lukea jos sanasta puuttuu yksi kirjain ja etkö tajua, että se on kirjoitusvirhe?
Taitaa olla niin, että pojalla on jäänyt koulut käymättä tai ainakin äidinkielen tunnilla on tullut nukuttua/lintsattua?
See ya loser!