Huoltoleasing yksityiselle

Tarjotaanko yksityishenkilöille autoja huoltoleasing -sopimuksella? Ei taida ainakaan olla yleistä. Kyselin viime vuonna ja sain vain yhden myöntävän vastauksen. Se oli joku pohjoissuomalainen autoliike, en muista mikä. Mutta monelta taholta tuli kieltävä vastaus. Miksi? Olisi toisinaan ihan hyvä tapa auton hankintaan.
3629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kutakuinkin joka merkillä. Tavan hyvyydestä voi olla montaa mieltä, pirun kallista se ainakin on. Myös yrityksillle, vaikka tilinpäätöksessä vuokrat näyttävät "kauniimmilta" kuin hankintakulut.

Äänestä

Ota auto rahoitusleasingillä (lopussa iso viimeinen erä) ja huoltosopimus. Ainakin Opelilla on SmartCare ja Volvolla Volvo sopimus. Siinähän sulla on sitten "huoltoleasing".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omaton kirjoitti:

Tarjotaanko yksityishenkilöille autoja huoltoleasing -sopimuksella? Ei taida ainakaan olla yleistä. Kyselin viime vuonna ja sain vain yhden myöntävän vastauksen. Se oli joku pohjoissuomalainen autoliike, en muista mikä. Mutta monelta taholta tuli kieltävä vastaus. Miksi? Olisi toisinaan ihan hyvä tapa auton hankintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu