Pitäisi ympätä lähdekielinen pakkaus, esim JMF(java media Foundation) omaan projektiin, mutta tuon pakkauksen luokissahan on lukuisia viittauksia taas ulkopuolisiin pakkaukseein, joten luonnollisestikaan ne eivät käänny, miten ihmeessä, pitääkö nuo luokat poistaa siinä toivossa että pakkauksen luokat toimiavt sitlti, vai pitääkö alkaa imuroimaan kaikki pakkaukset joihin viitataan. Entä jos niiden luokissa on taasen viittauksia toisiin ulkopuolisiinpakkauksiin...mitenkäs sitten ...ihme hommaa
viittavaat luokat viittaavat luokkiin(JMF)
rouna
1172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Älä poista mitään jmf.jar -paketista.
JMF toimii hyvin eikä se tarvitse mitään ylimääräisiä luokkia JMF-paketin ulkopuolelta. Tarkista luokkapolkusi, jmf.jar -pakettia saa myöskin jaella omien ohjelmien yhteydessä, mutta sitä ei tule pilkkoa.
Pakkauksessa ei viitata mihinkään kolmannen osapuolen luokkiin, eli luonnollisesti ne kääntyvät nätisti vastaavalla jdk:lla.
Tämä ohjeistus koskee siis sitä, että käytät sopivaa jdk:ta, aplettikäyttö on asia erikseen.
Lue JMF-dokumentaatiosta (yksi parhaista dokumentaatioista) lisää apleteista tai jos et muuten ymmärrä jotain RTFM.