Nelosen Menneet elämät

Tietääkö kukaan Nelosen tanskalaisen Menneet elämät (På rejse med sjælen) sarjan taustoista?

http://www.timecodes.dk/programmer/paarejsebeskrivelse.html

Heikki
8715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Moi!

Raamattu sanoo, että "ihmisen on kerran kuoleminen ja sitten tulee tuomio". Mitään toisia elämiä ei siis ihmisellä ole olemassa.
Kristityn vastaus näihin kysymyksiin, että miksi ihmiset muistavat näitä asioita, on seuraava:

Demonit eli pahat henget yksinkertaisesti syöttävät menneiden ihmisten muistoja hypnoosissa olevan ihmisen mieleen. Tällöin ihminen muistaa asioita jotka tosiasiassa ovat toisen ihmisen muistoja ei siis hänen omiaan tai jossakin aikaisemmassa elämässään kokemia asioita. Demonit kyllä tuntevat ihmisiä ja voivat näin valehdella ihmisille ja johdattaa pois ihmisen elävän Jumalan luota.

Eli valhetta!

FM Lahti

Äänestä
  • MENE HOITOON

    Äänestä

  • LOL

    Äänestä

  • En ole kyllä ikinä saanut nauraa niin makeasti kun tuolle jutulle noista hypnotisoivista demoneista. Kiitos vitsistä, piristi päivää!

    Äänestä

  • Menneet Elämät-ohjelma oli täyttä potaskaa..Siksi en edes viitsinyt katsoa sitä. Itse asiassa ne "menneet elämät" joista ohjelmassa puhuttiin olivat vain sivupersoonia.. Kognitiivisessa psykologiassa käsitellään näitä sivupersoonia ja ne tulevat juuri hypnoosin vaikutuksen alaisena esiin. Ja silloin kun sairastuu skitsofreniaan niin tämä sivu persoona tulee näkyvästi todellisen persoonan rinnalle.

    Äänestä

Olen niin johdetulla mielikuvamatkalla kuin Reijo Knaapilan kalliilla johdetulla käynyt. Edellisessä siis viimeisemmän elämän olen ollut jäämeren rannalla tuolla tundralla poropaimenena.
- Nuoruudessa kun en Kussutkaan näihin asioihin laukkasin joka loma tuntureilla. Joten kyllä niissä on totta.Olen ollut myös inkvisiittorin apulainen Kiinalaisnainen merimies Gubai kaanin joukoissa Chileläis nainen. ym.

Äänestä

Henkinen kehitys tuntuu menevän miinuksen puolelle näiden MTV3 ja NELOSEN ajavien entistä tyhmempien formaattiohjelmien kautta. Ne kuuluvatkin maailman johtavan salaliiton ihmisten tyhmyystämisprosessiin millä saadaan valtaväestöstä tehtyä tyhmiä. Eli ihmisten ovat helpommin alistettavissa.

Tällaiset kuolemanjälkeisestä elämästä kertova dokumenttisarja on kultaisen arvokas ohjelma Suomessa. Näitä täytyisi olla joka kanavalla joka päivä niin tietoisuus leviäisi tai ainakin nousisi.

Äänestä
  • Olen täysin samaa mieltä kanssasi.

    Vaikka dokumenttisarja olisikin valikoituja otoksia, hyvin toimivia regressioita valikoiva, se saa silti meidät miettimään. Voi olla, että on ollut entisiä elämiä tai sitten regressio avaa yhteyden kollektiiviseen piilotajuntaan tmv. Ihmeellistä se on joka tapauksessa!

    Mielestäni henkilöt, jotka todella pohtivat tällaisten ohjelmien sanomaa ja soveltavat tietämystään omaan elämäänsä, ovat vastuuntuntoisia. Heille ei kelpaa mikä vain potaska, vaan ohjelma, joka kunnioittaa katsojia.

    Kaikki sellainen on tarpeen, joka harjoittaa meitä elämään suvaitsevaisuuden, rakkauden ja myötätunnon ilmapiirissä. Vapautumaan elämien kierrosta kohti Valoa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heikki J. Patrikainen kirjoitti:

Tietääkö kukaan Nelosen tanskalaisen Menneet elämät (På rejse med sjælen) sarjan taustoista?

http://www.timecodes.dk/programmer/paarejsebeskrivelse.html

Heikki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu