Tsetseenien isku-vai ei?

Omituisen lähelle Putinin "etukäteen varmaa" uudelleenvalintaa tuo Metron pommi-isku sattui.

Jotenkin nousevat muistista mieleen kiistellyt kerrostaloräjähdykset ennen Putinin edellistä valintaa...

Toivottavasti epäilyt ovat aiheettomia?
2229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiistelläänhän siitäkin, tuhosiko WTC:n massiivinen juutalaisten salaliitto, vai USA:n oma hallitus...

Äänestä
  • ... semmoinenkin mahdollisuus, että iskun suorittivat äärimuslimit, joista ei tietysti moista kukaan uskoisi... :)))

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ajatteleva kirjoitti:

Omituisen lähelle Putinin "etukäteen varmaa" uudelleenvalintaa tuo Metron pommi-isku sattui.

Jotenkin nousevat muistista mieleen kiistellyt kerrostaloräjähdykset ennen Putinin edellistä valintaa...

Toivottavasti epäilyt ovat aiheettomia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu