Automaattisen täydennyksen poisto?

Miten saa resurssienhallinnan Etsi-toiminnossa olevan automaattisen täydennyksen pois päältä tai jos ei saa, pystyykö muistin tyhjentämään? Itse olen yrittänyt löytää sellaisen asetuksen mutta ei taida olla olemassakaan??
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Työkalut
>Internet-asetukset
>Sisältöön liittyvät asetukset
>Automaattinen täydennys,Ota ruksit pois, Web-osoitteet ja Lomakkeet kohtien edestä
>tyhjennä lomakkeet
>Ok

Äänestä

Työkalut/internet-asetukset/sisältöön liittyvät asetukset/automaattinen täydennys, ruksit pois kohdasta "lomakkeet ja lomakkeiden käyttäjätunnukset ja salasanat". Valitse "ok". Tyhjennä väliaikaiset selaimen tiedostot ja käynnistä kone uudelleen. Oliko apua.

Äänestä
  • Noilla opeilla tokeni, kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


win2000 kirjoitti:

Miten saa resurssienhallinnan Etsi-toiminnossa olevan automaattisen täydennyksen pois päältä tai jos ei saa, pystyykö muistin tyhjentämään? Itse olen yrittänyt löytää sellaisen asetuksen mutta ei taida olla olemassakaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu