USA:n armeijalta on kadonnut Ft. Detrickistä biologiseen sodankäyntiin tarkoitettuja näytteitä, liekö tämä sikainfluenssaksi mainostettu uhkaava pandemia kenties peräisin tästä? Oireet ovat kovin samantyyppiset.
http://www.cnn.com/2009/US/04/22/missing.virus.sample/index.html
http://www.fredericknewspost.com/sections/news/display.htm?StoryID=89293
http://en.wikipedia.org/wiki/Venezuelan_equine_encephalitis_virus
Sikainfluenssan lähde?
Grustnij
13605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niinpä taas... Voi noita sun juttujasi.., sillä takuulla tietänet ja aivan jopa empiirisestikin, että maailman suurin viruspesäke - varsinainen syöpä on Venäjä...
pukkaa kun ei muilta kuin itseltään saaa sepustuksilleen tukea.Mistä johtuu iiron kehäpelkuri nimitys? siitäkö kun se ei uskaltanut lähteä pokerikehään?
No just joo. Pikkuisen on tehoton virus jos olisi tarkoitettu biologiseen sodankäyntiin. Koitahan nyt herätä sinäkin, aisankannattaja :) Älä viitsi aina tehdä itseäsi naurunalaiseksi.
HYVÄ ON! OTAN HAASTEESI VASTAAN! MINULLA EI OLLUT VAIN SOPIVAA AIKAA LARDIN TAI PETEN HAASTEILLE.HAASTAN SINUT MISSÄ LAJISSA TAHANSA HAHAHAH! OLENHAN SINUT JO VÄITTELYISSÄ KYYKYTTÄNYT.ANNA PALAA JA KEKSI SOPIVA HAASTE.
heikko virus kuluttaa vihollisen voimavaroja enemmän kuin tappava virus, sillä kuolleet voidaan vaan jättää maahan makaamaan, mutta sairastuneet sitovat merkittävästi vihollisen lääkintähenkilöstöä.
Keho alkaa pian tuottamaan viruksen vasta-aineita ja ihminen tulee immuuniksi ja paranee. Heikko virus ei pysty tekemään kansakuntaa toimintakyvyttömäksi. Tätä et taida ymmärtää.
sairaalabakteerien tavoin. Sitä et taida ymmärtää. Lisäksi oma kansa myös vaarassa tappavien virusten kanssa.
jalostus tuottavat tautisia eläimiä ? TAi altistavat .... No onhan eläintauteja ollut aina ? Mutta voi kysyä missä määrin jalostetut eläimet (ja kasvit) ovat alttiimpia taudeille, siatkin ovat melkein toistensa klooneja. Ajatelkaa metsiämme, alkuperäistä metsää on vissiin jäljellä vain 1 %, muu metsäaines on kloonattua metsäpeltoa. Tässä piilee suuri riski jos "luonto keksii" jonkun taudinaiheuttajan joka sitten tarttuu kaikkiin puihin. ??? Oon vain inssinööri, ja en osaa selkeästi ilmaista mitä ajattelen tästä aiheesta. Aatelkaan jos me kaikki oltaisiin toistemme klooneja ja meillä olisi syöpägeeni joka tappaa 50 vuotiaana ??? Eli kyse on monimuotoisuuden asteittaisesta häviämisestä, siihen liittyy paljon riskejä.
...tämä saattaa olla lähtöisin eräiden maatalouksien käyttämistä ns. sontakanjoneista, joihin kipataan kaikki karjan ulosteet yms. Siellä on taudit sekoittuneet ja levinneet esim. kärpästen ynnä muiden kautta takaisin eläimiin ja miksei ihmisiinkin.
p.sulka perehtynyt nyt myös maatalouteen.Pysy kuule kehis kolhoosi jutuissas älä viiti tulla tänne piipittään tiätämystäs.
Amerikassa noita hulluja riittää tutkijoissakin. Pari päivää sitten USA:ssa professori sekosi ja ampui 3 ihmistä.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=2597:poliisipaeaellikkoe-tappoi-moskovalaisessa-kaupassa&catid=4:ulkomaat&Itemid=6
...peräisin samoista paikoista. Ei tuo mahdottomalta kuulosta.