Jotenkin mielenkiinto on mennyt tälle Lapua suomi24 palstalle :(
Joku/jotkut kirjoittelee niin paljon Pönden puolesta täällä että ihan kyllästyttää! Liika on liikaa. Ymmärtäkää liiallisuus te Pöndenkin kannattajat! Loppupeleissä se lyö ehdokkaanne omaan nilkkaan.
Ei jaksa enää Lapuan eurovaaleja
järki käyttöön
5379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nilkassa tuntuu. Kuka jaksaa innostua koko vaaleista. Pandemiat ja taantumat ja pakolaispolitiikkat on paljon kiinnostavampia pähkäiltäviä. EUkin on niissä sivustakatsoja.
kiriootella kun niillä ei oo muuta tekemistä eihän se pönde sinne pääse sillä on liikaa uhoamis mieli mukana tuas hommas
kuitenkaan, joten se siitä.
hyvännäköinen puolipohjalainen - loistovalinta. Television ajankohtaisohjelmista tietää, että asiaosaamista riittää muillekin jaettavaksi. Ilkan jutussa tänään tuli esiin hänen kokonaisvaltainen ajattelunsa. Ei tarjoillut yksinkertaisille tarkoitettuja, yhden lauseen populistisia heittoja kuten paikallinen ehdokas.
Sarvamaa on nähnyt vähän jotain muutakin kun yhden kaupunkipahasen keskustan ja jokivarren. Työ toimittajana vaatii perehtymistä moneen asiaan, ja onhan hän ollut ulkomaillakin YLE:n toimittajana. Pöntisen "toimittajuus" oli musiikin juontamista, jossa nyt maailmankuva ei juuri laajene. Ja senhän me olemme huomanneet.