oletettuja merirosvoja, kyseessä oli somalian merivoimat!
Venäläiset on ryhtyneet itse merirosvoiksi!
Törkeää!!
"Venäjän puolustusministeriön mukaan Admiral Pantelejev -hävittäjä sai iltapäivällä kiinni merirosvojen aluksen, jossa oli 29 ihmistä. Nämä olivat varustautuneet muun muassa rynnäkkökivääreillä, pistooleilla ja satelliittinavigointivälineillä."
Venäläinen KIDUTUSLAIVA
NAPPASI
3208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Venäläislaiva nappasi merirosvoaluksen Somalian rannikolla STTAFPREUTERS MOSKOVA. Venäläinen sota-alus otti tiistaina kiinni merirosvoveneen Somalian rannikon edustalla. Venäjän puolustusministeriön mukaan Admiral Pantelejev -hävittäjä sai iltapäivällä kiinni merirosvojen aluksen, jossa oli 29 ihmistä. Nämä olivat varustautuneet muun muassa rynnäkkökivääreillä, pistooleilla ja satelliittinavigointivälineillä. Venäläiset epäilevät, että kiinniotetun merirosvoaluksen miehistö oli yrittänyt vallata aiemmin tankkialuksen, jossa on venäläinen miehistö. Toistaiseksi ei tiedetä, missä kiinniotetut joutuvat oikeuden eteen.
Aika tyypillinen esimerkki siitä, miten sairaalloisen venäjänvihaajan ajatusmaailmassa todellisuus vääristyy. Venäjällä on monta sellaista asiaa joita on syytäkin kritisoida, mutta aloittajan kaltaiset kuolaavat simpanssit tekevät asiallisenkin kritiikin tyhjäksi.
että kyseessä oli somalian merivoimat! Olet siis typerä valehtelija.