UUSI laki valmistuu, voi taletaa 100 % varmasti eläkerahansa, eli pankkiin. Kun laki tulee, pankki imaisee puolet eläkerahoista, kuinka nykyisiä pystytään maksamaan kun suuret ikäluokat sitä alkavat saamaan 1-2 v kuluttua. Toivottavasti kykenevät maksamaan vielä 1.5 vuotta, jolloin itse saan omaa maksamaani eläkettä. Onko tämä pienten yhtiöiden alasajon alku ? http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/04/elakesaastot_voi_ohjata_osakkeisiin_pian_713624.html Pankit, rahastoyhtiöt ja sijoituspalveluita tarjoavat yritykset voivat siis tulevaisuudessa houkutella asiakkaita verovähennyksin siinä missä vakuutusyhtiötkin. Ministeriön kaavailujen mukaan asiakas voi vastaisuudessa vähentää eläkesäästönsä verotuksessa, jos hän avaa pitkäaikaissäästämiseen tarkoitetun tilin http://www.talouselama.fi/sijoittaminen/article164608.ece !* Veroetu on laajennettava koskemaan kaikkea pitkäaikaista sidottua säästämistä. Pitkäaikaista säästämistä ovat paitsi yksilöllinen eläkevakuutus myös pitkäaikaiset pankkitalletukset, rahasto-osuudet, osakkeet ja joukkovelkakirjat. * Asiakas voi halutessaan vaihtaa palveluntarjoajaa tai säästömuotoa.
montako eläkevakuutusyhtiötä lähtee historiaan,
KUN,
1
1527
Vastaukset
- muttta,
"Onko tämä pienten yhtiöiden alasajon alku ? " eiköhän huonot ajat tule kaikille, ne "pankkien vakuutusyhtiötkin" ovat tytäryhtiöitä, eli aivan eri yhtiöitä vaikka nimi olisikin samantyylinen, että yhtä hyvin nuriin menevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635883Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884529NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004456Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1604272Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941650- 4021546
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301345Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131