miten vappusi eroaa muista päivistä ? Jos juhlit, niin juhlitko aattona vai Vapun päivänä ?
Täällä on tänään puhalleltu ilmapalloja ja ripusteltu serpentiinejä rekvisiitaksi. Tänään lasten kanssa lähdetään kaupungille hieman katselemaan hulinaa ja huomenna aikuisporukalla ilman marsseja vappulounaalle
Mikä on sinun vappujuttusi?
Vaputtaja09
3201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
toisessa avauksessa kerroinkin, että en vietä vappua mitenkään. Itselleni päivä on menettänyt merkityksensä juhlapäivänä.
Liityn samaan joukkoon. Eilen töistä menin mökille. Siellä sitten grillausta ja saunomista parhaassa seurassa. Tänään aurinkoisia pihatöitä ja nyt tulin kotiin lapsiani varten. Ylioppilaslakki on jo vuosia pölyttynyt vaatehuoneessa.
suuria poikkeamia tavallisiin päiviin. Yö meni työssä kuten työläisten juhlalle sopivaa onkin, edellinen ilta ja vapunpäivä ulkona luonnossa retkeillen. Käynti ulkosalla kauniissa kelissä on tietysti myös yhtä juhlaa.