Suomi on päättänyt tilata jokaista kansalaista varten vielä toisen annoksen sikainfluenssarokotetta.
- Suomen hallitus on toiminut mielestäni hyvin aktiivisesti, koska kysyntä on valtava ympäri maailmaa. Maailmassa on kuitenkin vain alle kymmenen rokotetehdasta, jotka laittavat eri maat järjestykseen tilauslistoillaan, kertoo HUS:in infektiosairauksien klinikan professori Ville Valtonen.
- Suomi on sijoittunut listoilla hyvin, joten Suomen on mahdollista saada täsmärokote noin puolen vuoden kuluessa, sanoo Valtonen.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/04/869139
Siis kaikille riittää rokotetta, taviksillekin, vaikka sitä tuolla alempana epäiltiin.
Suomi saa rokotteet
puolessa vuodessa
11250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
saat plaseboa. Ja olet tyytyväinen. Buahhahah ah.
"kaikki saa", "hyvin sijoittunut", ... propagandaa jotta tavis painaisi edelleen töitä ja luottaisi maan johtoon. Lintuinfluessa rokotetta ei olisi ollut kaikille mutta sikainfluenssa rokotetta on?! Vaikka rokotetta ei ole vielä edes kehitetty!
http://www.mediuutiset.fi/uutisarkisto/article123306.ece
Sama uutinen vain eri lähteestä. Eli mitä sitten? eli uutinen on totta?
Vaan noin puolen vuoden kuluessa. Junttien yksi ominaisuus on epäillä KAIKKEA, mitä "herrat" sanoo.
.. on uskoa KAIKKI mitä "herrat" sanoo. Kyllä herra! kyllä herra! Kieli ruskeana.
ei voisi olla totta? "Kansanterveyslaitos valmistautuu rokottamaan kaikki suomalaiset lintuinfluenssaa vastaan siltä varalta, että pandemia puhkeaa. Valtiovarainministeriön vuoden toisessa lisäbudjettiesityksessä KTL:lle on varattu 20,8 miljoonaa euroa 5,2 miljoonan rokotteen hankkimiseksi H5N1-viruksen varalle." Mikä tuossa nyt niin kauheasti epäilyttää. Paranoiako?
Jos nukut paremmin uskoen kaikki lupaukset niin siitä vaan. Muuten, tuleeko tänään butsibum?
Salatut elämät tulee, katso sinä sitä.
Kyl noi lenssut on sitten jo ohitse ,, Olemme keksineet silloin jo uuden pelonaiheen. Tilaajat saavat mutustella itse mömmönsä .
onko WHO:n vitostasokin propagandaa.