Siellä sydämessäsi

runo64

Katselen sinua silmät kiinni sieluni runoudessa vaeltaen ajatustesi virroissa. Mielessäni kietoudun ympärillesi vaatteidesi lailla. Kylven ryöppyävässä ilossasi ja joskus meinaan hukkua surujesi virtaan ... mutta ... Siitä kultaisesta sydämestäsi lumoudun aina vaan niin paljon että yhä uudelleen sinuun rakastun.

6

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herkkäsielu

      Eipä kauniimmin voisi sanoa. Kiitos. Kuinka monta kertaa olen silmäni sulkenut. Toivonut,että tuntisit minut. Iloni. Suruni. Aistinut ikävänkin. Käärmeiden lailla yhtyneinä. Sinä timantti. Minä herkkä ja haavoittuva.

    • mies-v57

      Aina, aina vain olet minulle sama kaunis Mysteeri. Tummine hiuksinesi. salaperäisellä hymylläsi. Mysteeri. Ikäänkuin etä olisi missään ja kuitenkin olet kaikkialla. Tuntuisi lainkaan ja tunnen sinut itsessäni kokonaan. Jokainen kai voi vähän Rakastaa itseään. http://www.youtube.com/watch?v=rYmIkiaR9oc&feature=channel Kiitos runostasi. Rakkaudessa tajuamattaan siirtyy toiseen ihmiseen. Ottaa tukea ja kantaa vastuuta. On mukana silloinkin, kun yö on pimeimmillään ja myrky kaataa puita. Ja tyvessä antaa tilaa vapaudelle. Hieno Rakkauruno sinulta. Herkkyyttä ja kauneutta, juuri sopivana annoksena. Oikea tunnelma ja teksti. Lukija viihtyy ja nauttii. Kokee itseään, tuntemuksiaan. Upea Runo. Vielä tätkin kautta; aivan upeaa Vapunpäivää sinulle Ystävä.

      • Olipa nätti runo..Kiitos siitä.. Oikein mukavaa päivää! Ehkä sinnekin tulee jo lämmintä.. Iloa! t.Irkku


    • lindalinda1

      on tämä runosi Jouni. Jokainen kirjoitettu sana ja lause, niistä muodostuu hiottu kristalli - runosi. Ehdottomasti parhaimpiasi ellei paras. Iloa ja riemua wappupäivän jatkoon, t, linda

    • runo
    • runo64-1

      ... yhteinen ja suuri sellainen kaikille sydämeni pohjasta asti. on ollut tietokone ongelmia ja on vieläkin mutta kyllä se iloksi muuttuu, hyväksi ei vain milloinkaan. upeaa uutta viikkoa toivon, lämmöllä sydämestäni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      494
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe