http://static.iltalehti.fi/uutiset/kaivarinroskat2_uu.jpg
En kyl pysty ihmistä arvostamaan, eläinkin on korkeemmalla. Mistä lie johtuu, arvaatko!
Miksi näin järjetöntä hommaa?
Jjaso.
7319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
hassaamisen? Järki hoi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ei sitä saada kuriin, kun ei haluta. Päättäjät on vätyksiä, jotka ajattelee vaan omaa tonttiaan ja sen hoitamista toisten laskuun. Huijareita suurin osa ja kansa maksaa siivoomisen taas kerran.
sano muuta. Mutta onpa törkeää nyt on kyllä taaksepäin mentävä ja tuotava kyltit ÄLÄ ROSKAA. Neuvoloihin vanhempia varten opeta lapsesi elämään yhteisössä. Muta älä alista lastasi. Helsingin kaupunki herääääääää. Itse olen n. 500km pohjoisessa ja kävin katsomassa kaupunkini katuja. Ihme kyllä ei roskia . Annan myötätuntoni teille.
Näyttää rahvaalle mallia. On sukupolvien aikana tottunut et palvelijat korjaa jäljet.
että valvontakameroilla tunnistetaan jok'ikinen paikalla lorvinut kännipäänuori ja pistetään korjaamaan yhteisvastuullisesti roskat kasaan ja alue suljetaan armeijan voimin siksi aikaa. Niskurointi tietää välitöntä linnareissua raipaniskujen kanssa.
Olen jo monta kertaa lukenut Hesarista, että ongelma ratkeaa kun saamme suuremmat roskikset keskustaan. Sitä odotellessa.
Eikös siellä ollut näitä korkeasti koulutettuja? Joukkoon eksyi varmaan muuta luuserikin? Suurin osa käyttäytyi fiksusti ja nautti elämästään roskien keskellä.