http://www.iltalehti.fi/uutiset/200905019512191_uu.shtml
Ehkä Niinistön jälkeen sauraavaksi paras ehdokas.
Jäätteenmäki seuraava
presidentti?
7143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
olisi Suomen persidentti, niin taas menisi vuosia ilman presidenttiä.
ehdokkaasi?
pääministeri onnistui torpedoimaan Lipposen suunnitelmat ja sai maksaa siitä kohtalokkaasti. Senkin takia jo kannattaa tuota lapualaista. Kauankohan muuten menee ,ennenkuin myönnetään sosialistien taholta ,että olihan se v. 2003 hallitus pelkkä lavastus, joka toteutettiin vain siksi ,että Jäätteenmäki saataisiiin pudotettua korkealta. Jäätteenmäki oli varomaton ,kun ei oivaltanut mihin väijytykseen oli joutumassa. Ja sitten virallinen sepustus antoi ymmärtää ,että AJ oli vain kykenemätön johtamaan hallitusta..hohhoijjaa.
HAH! Onhan niitä surkeita pressoja jo nähtykin, mutta että rimaa pitää vielä kaivaa maan sisään, kun ei maantasalle pudotettu rima enää riitä. Hiukan rajaa.
keksiyttyä jäätteenmäen silloiset syytökset. misstä syytettiin kaikki oli jo näytetty TV:ssä. oliko se jokin ansa. kyllä ON SOPIVA EHDOKAS JÄÄTTEENMÄKI. ja jos nainen tekee virheen ei se ainakaan tee sitä oistamisen.
saa rutkasti ääniä,nimen omaan Naisten ääniä ja siten pressana olisi jälleen yksi turhake!
totta kuin osaa? Tais olla lempinimi Golgatan-Olga.