Ymmärrä palstaa paremmin.

Normaali-ihmisen voi olla joskus vaikea ymmärtää, mitä salaliittopalstalla kirjoitetaan. Silloin on hyvä tietää, että netistä löytyy sivuja, jotka auttavat ymmärtämään paremmin tätä palstaa. Kas tässä yksi sellainen: http://www.terveysportti.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_haku=Harhaluulo (deluusio)&p_artikkeli=dlk00372
3150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sanoa? Luulin UFO-sivuston olevan huippua, mutta sehän on melkein tervejärkinen, kun tähän vertaa. Osa huimimmista kirjoittelijoista taitaa kuitenkin olla samoja. Esimerkkinä alla linkki blogiin. Uusi valmiuslaki => NWO => kohta tulossa oleva lavastettu UFO-hyökkäys. Aina valmiuslait ovat antaneet valtiovallalle mahdollisuuden rajoittaa vapauksia ja ryhtyä yksityisen omaisuuden pakko-ottoihin. Nyt asiaa on vaan laajennettu tietoliikennepuolelle. Varma merkki se silti on siitä, että lavastettu UFO-hyökkäys tulee.

Äänestä

hmmm.. mikä on normaali ihminen? onks se sellainen joka asettuu raameihin mitkä jotkut viranomaiset on asettanut?.. mistä tiedän et tolla palstalla olevat jutut on normaalien ihmisten juttuja? onko joku vielökin korkeampi viranomainen todennut ne normaaleiksi? ja jos on, niin kuka on todennut sen korkamman viranomaisen normaaliksi joka on todennut tuon palstan jtutu normaaleiksi? jne.. jne ... t. normaalia ei ole olemassakkaan kaikki on kategorioitu ja profiloitu :)

Äänestä
  • Suomessa viranomaiset eivät aseta raameja. "...raameihin mitkä jotkut viranomaiset on asettanut?" Suomessa raamit asettaa lainsäätäjä ts. eduskunta, joka on demokraattisesti valittu elin. Pieni osa Suomen virkamieskunnasta valvoo näiden raamien noudattamista. Onko taas netissä vietetyn yön jälkeen nukuttu yhteiskuntaopin tunnilla (vai millä nimellä vastaava yleissivistävä aine koulussa nykyisin kulkeneekaan)? Perustietämyksesi mukaan et taida olla vielä edes yläasteella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kas näin. kirjoitti:

Normaali-ihmisen voi olla joskus vaikea ymmärtää, mitä salaliittopalstalla kirjoitetaan. Silloin on hyvä tietää, että netistä löytyy sivuja, jotka auttavat ymmärtämään paremmin tätä palstaa. Kas tässä yksi sellainen: http://www.terveysportti.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_haku=Harhaluulo (deluusio)&p_artikkeli=dlk00372

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu