latteeta keskustelua?

Toivottavasti Teuvo palaa pian keskusteluihin tuomaan sanan totuutta!
15215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vain joitakin valehtelijoita hiiviskelee palstalla tiedustelemassa, voiko jo tuoda ne seitsemän vielä pahempaa henkeä tänne, onko varmasti se Totuuden Hengen saanut poistunut palstalta, ja miten pitkäksi aikaa?

Äänestä

Ei mitään uutta tämänkään palstan alla. Samanlaista tänään kuin vuonna 2009.

Äänestä

Teuvo olet taitava tekemään aloituksia salanimimerkeillä. Ainoastaan minä tunnen sinut.

Äänestä

Yhtä asiallinen kysymys tänäänkin, kuin oli lähes 8 vuotta sitten.

Äänestä
  • Aloittajalla (Teuvolla) tuli kirjoitusvirhe, Hän tuo saatanan "totuutta", ei sanan totuutta.

    Äänestä

  • Korjataanpas kirjoitti:

    Aloittajalla (Teuvolla) tuli kirjoitusvirhe, Hän tuo saatanan "totuutta", ei sanan totuutta.

    Varaa aika heti: Psykoterapiakeskus

    Äänestä

  • On holhoojasi velvollisuus varata sinulle aika, ei minun.

    Äänestä

  • Kun Teuvo ei ole palstalla, täällä istutaan kuin mykät paskalla.

    Äänestä

  • Mikä sai sinut kaivamaan esille tämän lähes kahdeksan vuotta sitten palstalla olleen aloituksen?

    Tällaiset aloitukset toistuivat usein edellisen palstan ylläpitäjän aikakaudella.

    Se aika oli tekopyhien valehtelijoiden ja väärämielisten kulta-aikaa, kun ylläpito järjestelmällisesti poisti monen vuoden aikana lähes kaikki totuudesta kertovat aloitukseni.

    Koska silloinkin palstalla oli muutama totuutta rakastava, jotka totuutta kaipasivat, siksi tekivät tällaisia aloituksia.

    Äänestä

  • Jotka totuutta halajavat, pysyvät kaukana valheistasi. Olipa sekin usein toistuva kysymys sinulle mahdoton vastata että vihaatko saatanaa. Vaikenemisellasikin kerroit ettet vihaa.

    Äänestä

  • KuuleppasTeuvo kirjoitti:

    Jotka totuutta halajavat, pysyvät kaukana valheistasi. Olipa sekin usein toistuva kysymys sinulle mahdoton vastata että vihaatko saatanaa. Vaikenemisellasikin kerroit ettet vihaa.

    Viisas vaikenee, vaikka tyhmä ei ymmärrä.

    Koska olen ilmoittanut rakastavani Saatanaa, ja kaikkia sen uskollisia palvelijoita, kuten sinuakin, joka pelosta vavisten sieltä Saatanan riettauden virrasta huutelee herjojaan.

    Äänestä

  • tms37 kirjoitti:

    Viisas vaikenee, vaikka tyhmä ei ymmärrä.

    Koska olen ilmoittanut rakastavani Saatanaa, ja kaikkia sen uskollisia palvelijoita, kuten sinuakin, joka pelosta vavisten sieltä Saatanan riettauden virrasta huutelee herjojaan.

    Nostetaanpa ylös, niin riittää rienaajallesi puuhastelua, että saa vyörytettyä tämänkin ketjun taas toiselle tai kolmannelle sivulle.

    Äänestä

Tähän väärämielisten kultakauteen liittyvät myös antamani palautteet ylläpidolle, vaikka ne eivät tehonneet, enkä yhteenkään saanut heiltä vastausta:

Tässä palaute vuodelta 2009

Palaute Suomi24
TeuvoSuni
23.7.2009 19:50
Palstauudistuksessanne katsoitte velvollisuudeksi tuoda julki milloin joku rekisteröitynyt kirjoittaja itse poistaa oman kirjoituksensa.

Tätä vastaan ei minulla ole mitään sanomista, koska sen myötä poistui väärämielisten ilkkuminen, kun he syyttivät minua omien kirjoitusteni poistamisesta, vaikka itse olivat siitä valituksen tehneet ja saaneet teidätkin mukaan omiksi pelinappuloikseen.

Omalla nimellä rehellisesti kirjoittavana ,sanan vapauden jaihmisen oikeusturvan nimissä, minä kysyn, vaikka ette vastaa:

Mihin sääntöjenne rikkomukseen tässä avauksessani olen syyllistynyt, kun te sen taas tapanne mukaan poistitte:

Taas Saatana juhlii! Kirjoittanut: TeuvoSuni / Tänään / klo 14:01
Saadessaan totuuden pois hetkeksi palstalta:

Poistu häirikkö
Kirjoittanut: palstan lukija / Tänään / klo 12:59 Poistu täältä eksyttäjä.

Laitoin poistopyynnön tästä viestistäsi. Olet tosi sairas ja vainoharhainen tyyppi. Haluat vain riidellä täällä. Poistu, olet väkevästi eksyksissä.

Turhan vaahtoat

Kirjoittanut: TeuvoSuni / Tänään / klo 13:21 poistoistasi huolimatta takaisin tulen.

Jospa niiden sijasta kokeilisit kerran samaa, mitä kaukaiset esi-isäsi yrittivät tehdä lähettäjälleni, Jeesukselle Kristuksellekin, kun totuudesta raivostuivat niin kuin sinäkin:

"Tämän kuullessaan kaikki, jotka olivat synagogassa. joutuivat raivon valtaan.
He ryntäsivät paikaltaan, ajoivat Jeesuksen uloskaupungista ja veivät hänet
jyrkänteelle syöstäkseen hänet sieltä alas; kaupunki näet oli rakennettu vuorelle.

Mutta Jeesus kulki väkijoukon halki ja jatkoi matkaansa."

Muuten: mikä portto on sinulta vienyt rakkauden totuuteen?

Äänestä
  • Muuten: mikä portto on sinulta vienyt rakkauden totuuteen?

    Ellen G White ja se on sama portto joka sinutkin vietteli Teuvo

    Äänestä

Taas on Hartaanselän hörhö löytänyt itselleen uuden nimimerkin.

Varsin hyvin kyllä tiedät, ettei minulla ole koskaan ollut mitään tekemistä sinun nuoruutesi rakkauden, tämän Ellenisi kanssa.

Onkos sinun todellakin pakko kostaa minulle se hyvä teko, kun vedin sinut ylös Ellenin upottavasta suosta.

Sitä en tullut koskaan sinulta kysyneeksi, milloin annoit kastaa itsesi tuon porton lapseksi. Tuskin sitä enää paljastat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukija, kirjoitti:

Toivottavasti Teuvo palaa pian keskusteluihin tuomaan sanan totuutta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu