http://www.iltalehti.fi/helsinki/200905089552897_hi.shtml
Katsokaapa kuvaa, kuka huomaa KALJAPULLON? Julkijuopottelu on kielletty järjestyssäännöissä ja hedonistiset itsekkyyden perikuvanuoret viis veisaa niistä, ja kaiken lisäksi kaupunki vielä TUKEE tuollaista toimintaa!!!
Helsinki tukee känni-idiotismitoimintaa
MIKSI???
4188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
näkyjä? Limsaahan siinä pullossa on! Mene nukkumaan!
Kalja on pahaa ja kallista mulkkujen juomaa. Joisvat vettä ja sitten pikkasen kirkasta.
että vain HÄIRITSEVÄ julkijuopottelu on järjestyssäännöissä kielletty? En mene takuuseen kyllä, mutta itse en ainakaan ole koskaan antanut tällaisten naurettavian holhoamissäännösten vaikuttaa tekemisiini. Rehdisti vain ja selkä suorana kaljapullo kädessä painelemaan pitkin kyliä! Kertaakaan ei ole mulle kukaan sanonut mitään siitä missä juon.
Yksi pullo olutta ei ole juopottelua. Juopottelu on humalahakuista juomista. Yksi pullo olutta rannalla on ok, virvokkeeksi tarkoitettu. Senkin ahdasmielinen niuho.