EuroWiisuKisaStudio

avataan tähän. Tänään se sitten alkaa Ylen kakkosella klo 22.00 Semifinaali 1, jossa tietty mukana meidän Waldo. Waldo ei kolahda meikäläiseen, saas nähdä kolahtaako euroviisukansaan, kuis suhun?

36

1146

Äänestä

    Vastaukset 36

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • semifinaali ettei tule katsottua. Täytyy tunnustaa etten ole vielä edes kuullutkaan Suomen euroviisuehdokasta, jotenkin ei tänä vuonna ole napannut ollenkaan seurata viisukarsintoja.

      • päiväsaikaan käydä lukemassa asiantuntijakommentit, niillä pärjää pitkälle.


      • BonnieBonBon kirjoitti:

        päiväsaikaan käydä lukemassa asiantuntijakommentit, niillä pärjää pitkälle.

        päässeen jatkoon tämä Suomen edustaja. :)


    • ...tommonen waldomusa koskaan, mutta tänään tarvii jännittää että pääseekö Valko-Venäjä jatkoon. Ja kyllä se Waldo ja Huldat vois kans päästä loppukilpailuun ihan kuriositeetin vuoksi.


      • BonnieBonBon kirjoitti:

        kyseessä naapurin kuitti naapurille kun ei päässyt Sun suosikki jatkoon http://www.youtube.com/watch?v=fgD9XqffLL4

        ...selkeesti parempi ilman videoo, siis ihan vaan kuunneltuna


    • Waldo voi päästä jatkoon, ja toivon että pääsisi oikeasti. Kotimaan karsinnan aikoihin jo sanoin Waldon biisin muistuttavan erästä toista biisiä ja onhan siitä julkisuudessakin puhuttu. Nähtävästi siitä ei ole haittaa, vaikka muistuttaa vanhaa hittiä. Mikään omaperäinen laulu se ei ole, mutta kai sillä pärjää.

      • tietty kaikki Islantilaiset äänestivät Waldoa, kun mekin äänestettiin silloin sitä niiden vuosituhannen parasta ehdokasta, Jumalan mieli-ihmistä Siviaa :)


      • BonnieBonBon kirjoitti:

        tietty kaikki Islantilaiset äänestivät Waldoa, kun mekin äänestettiin silloin sitä niiden vuosituhannen parasta ehdokasta, Jumalan mieli-ihmistä Siviaa :)

        ...kiistatta viisuhistorian paras jumalan mieli-ihminen ;)


    • Kisastudioon katettu wingsejä ja dippikastiketta, juomapuolella löytyy olutta ja punkkua, vettä tulee hanasta :)

      • ...wingsit. Saisko yheksän? ;)


      • Kossunen kirjoitti:

        ...wingsit. Saisko yheksän? ;)

        otatko semejä vai hotteja? valkosipali- vai chilimajoneesia?


      • BonnieBonBon kirjoitti:

        otatko semejä vai hotteja? valkosipali- vai chilimajoneesia?

        ...tiätty silimajoneesilla, sillä jos mina valkka valkosipali niin sina sanoa etta ei olla valkasipali. Valkavenaja mene jatko, trekronor ei taitaa mennä.


      • Kossunen kirjoitti:

        ...tiätty silimajoneesilla, sillä jos mina valkka valkosipali niin sina sanoa etta ei olla valkasipali. Valkavenaja mene jatko, trekronor ei taitaa mennä.

        valkasipalia olla huva vaan, truuttaan sita tahan sillin kanssa sama kuppi! Ruottalaisten kotimatka alkaa tanaan, huvaa matkaa!


      • BonnieBonBon kirjoitti:

        valkasipalia olla huva vaan, truuttaan sita tahan sillin kanssa sama kuppi! Ruottalaisten kotimatka alkaa tanaan, huvaa matkaa!

        ...sitä mieltä että venäläiset aukoi taas sopivasti esiintymishallin portteja tai, vaan arpoi ne jatkoon menijät jotenkin sillä lottokoneellaan. Se varmistui kun ruottalaiset pääsi jatkoon, ei kai sellasta ny kukaan tosissaan voi äänestää?


      • Kossunen kirjoitti:

        ...sitä mieltä että venäläiset aukoi taas sopivasti esiintymishallin portteja tai, vaan arpoi ne jatkoon menijät jotenkin sillä lottokoneellaan. Se varmistui kun ruottalaiset pääsi jatkoon, ei kai sellasta ny kukaan tosissaan voi äänestää?

        viralliset valvojat ;) Tartteehan kiljukaulojen ystävillekin jotain olla, onneks on mun kaukosäätimessä volume näppäin ;) http://www.youtube.com/watch?v=tmanHZKQ270


    • Adria

      Kuuluu melusaasteisten ohjelmien sarjaan. Hirveetä möykkää ja suoraa kurkkuhuutoa, kiitos ei. Mauttomia raketteja ja savupilviä. Karmee kakofoninen kokonaisuus.

      • kun tunnet sisällön noin hyvin ;)


      • Adria
        BonnieBonBon kirjoitti:

        kun tunnet sisällön noin hyvin ;)

        Uutisista jonkun tyyppisen trailerin.


    • ainakin näin aluksi, lauantaina sitten punnitaan paremmuus. Hyvää yötä wiisuwäki :)

      • kun en sen tyylistä musakkia kuuntele, pääsiväthän ainakin toistamiseen esiintymään.


    • kristallipallo kertoi

      MALTA

    • vertaa muhin esiintyjiin,niin kyllä Waldo muut lemppaa pihalle..:)

    • kohta ne taas alkaa. Oon varannut valmiiksi pikku naposteltavaa ja hieman juomapuolta. Ei ole etukäteen biisejä tullut kuunneltua, joten ei ole mitään tietoa mitä on odotettavissa. Joko tämän illan biisejen joukossa olisi voittaja-ainesta?

    • Jugoslavian hajottua sieltä kulmilta on tullu kisoihin mukaan melki kymmenen maata. Olishan siinä vääntöö kun täältäkin olis mukana mm. Häme, Savo, Kainuu Lappi ja Pohjanmaa omilla biiseillään. Suurta euroviisukansaa kun ollaan ja modulaatiot putoo tosta vaan. ;)

      • tehään niin, että Sä sävellät biisin ja mä sanotan sen, silloin saadaan kisat hämeeseen v. 2011 :)


    • kohta alkaa finaali. Kalat ovat imuttamassa savua laatikossaan ja siivet uunissa ottamassa väriä pintaansa. Meikäläiset menee vielä hieman itsekin löylyttelemään ennen koitoksen alkua. Muutama tumma olut löylyjen välissä tyyntä järveä katsellessa, ei voi elämä paljoa mukavampaa olla :)

      • Veikkaan Norjan löytyvän kolmen parhaan joukosta.


      • Waffe kirjoitti:

        Veikkaan Norjan löytyvän kolmen parhaan joukosta.

        median lobbaus saattaa vaikuttaa.


    • tiettys

      sä hei oot taas vaihtanu nikkiä kui?

    • meidän mielestä, ei välttämättä raatien, eikä patremmuusjärjestyksessä. Malta Eesti Ukraina T. Z&B konsensuksessa ja fiiliksissä ;) -

    • ääni oli Albanian esiintyjällä. Nyt näin myös Waldon kipaleen, eipä herättänyt mitään tunteita. Norjan kappale oli tudella hyväntuulinen ja komealla pojalla kiva saundi äänessään.

    • käymättä

      Hyvä homssuisen näköinrn Suomikuva. Kulttuurissa katunäkymästä asti tuka laittamatta Suomen naiset.

    • ...Suomen mopoautopoppi kulttuurikansoihin ei.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      69
      969
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      938
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      42
      883
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      685
    5. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      674
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      625
    7. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      593
    8. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      44
      558
    9. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      163
      518
    10. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      6
      513
    Aihe