Ei kai se ratkaisevasti muinaisesta viikinkiperinteestä niin paljoo eroo! Siinä wittuillaan niin lahjakkaasti, ettei sitä hullumpi edes välttämättä huomaa. Ylempää yliopistotutkintoakaan sii ei ehdoin tahdoin tarvi omata. Meiän muijaki hallittee sen ihan kansakoulutasolla. Mitenkään katkera en tietenkään ole, mutta kuitenkin.
Härmäläinen lifestyle.
7
348
Vastaukset
- Puhurix
Sä olet käyny Kadunmiehen baarissa. Se tekee vähän synkän mielen, mut nouses ny ylös sieltä!
- capt.cöpenick <
Kuin sumppilitkua Katiksen höskästä.
- Ak:n lapio
capt.cöpenick < kirjoitti:
Kuin sumppilitkua Katiksen höskästä.
Sumppisuusihan on guldivoitunut. Kuinkas Palotorninkallion luolaateljee? Onko JEE JEE??
- capt.cöpenick <
Ak:n lapio kirjoitti:
Sumppisuusihan on guldivoitunut. Kuinkas Palotorninkallion luolaateljee? Onko JEE JEE??
Kato kun Lindelööffi antaa työluvan vast klo 22 jälkeen. Korkeutta aattelin 6 meetteriä ateljeehen.
lukeneilla ja oppineilla on se paha puoli, että he kuvittelevat olevansa aina oikeassa. Kahvikuppia pidetään pikkurilli ojennuksessa.
- capt.cöpenick <
Ja mihin paikkaan meinasit tunkee sen pikkurillis?
- huuuuuhhuuuuu
huuhhuh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2343915Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t462547Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401800Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus991671- 1061664
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin161479Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e471469Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1691410Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1291153Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251132