Huolestuttava käänne

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Alaikäisten turvapaikanhakijoiden määrä kääntymässä laskuun/1135245902319?ref=rss Onko somaliasta loppuneet 30-40 vuotiaat, parrakkaat alaikäiset. Hallitus selvittää asiaa.
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tiettävästi on tekeillä asennemuutos jossa alaikäisten somaleiden ikärajaa nostettaisiin aina 55 vuoteen asti. Muutos nostaisi myös "nuorukainen" nimikkeellisten ikähaarukaksi 55-80 vuotta.

Äänestä

vaaran vesillä. sen omaiset on kohta kusesa,siitä mamut tulee pitään huolen. vanhuus menee itkiessä. typerä muija,oikein super sellainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A. Thorax kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Alaikäisten turvapaikanhakijoiden määrä kääntymässä laskuun/1135245902319?ref=rss Onko somaliasta loppuneet 30-40 vuotiaat, parrakkaat alaikäiset. Hallitus selvittää asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu