Oras Tynkkynen ihmettelee

Miten kansanedustaja yhdisti homot ja lesbot koiriin? http://www.hs.fi/artikkeli/1135245918257?ref=rss Oinosen mielipiteissä on kaikuja viime vuosikymmeneltä, jolloin keskustan kansanedustaja Maija Liisa-Lindquist rinnasti seksuaalivähemmistöt eduskunnassa sikoihin.
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikös se niin mene kun yksi saa tahtonsa läpi, niin sitten koiraharrastajat haluaa mennä naimisiin lemmikkinsä kanssa. Amerikass oli jossain osavaltiossa laissa että elävää kalaa ei saa nussia mutta kuolutta kalaa kyllä.

Äänestä

ymmärtää niin kirjoitettua kuin puhuttuakin tekstiä. Ei tosin MITÄÄN UUTTA heidän puoluepolitiikassaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pentti Oinosta kirjoitti:

Miten kansanedustaja yhdisti homot ja lesbot koiriin? http://www.hs.fi/artikkeli/1135245918257?ref=rss Oinosen mielipiteissä on kaikuja viime vuosikymmeneltä, jolloin keskustan kansanedustaja Maija Liisa-Lindquist rinnasti seksuaalivähemmistöt eduskunnassa sikoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu