Haen turvapaikkaa

Miten käy jos suomalainen, valkoinen, kristitty hakee turvapaikkaa somaliasta? Tuskin heruu, koska uskonto on väärä, rotu on väärä. Tuskin tämä valkoinen mies saa turvapaikkaa ja majoitusta Mogadishun parhaisiin hotelleihin .. ja taskurahaa, että voisi mennä maleksimaan paikalliselle steissille. En usko, että somaliassa on paikallisia "punavihreitä" jotka kovaäänisesti herjaa omaa kansaa ja rotua ja ajaa minun asiaani jos/kun päädyn tekemään rikokseen ja en usko, että voin jäädä somaliaan, jos kontollani olisi n.100 erilaista rikosta. Näin kääntäen ajatellen suomalainen poltikkaa ja päätöksenteko vaikuttaa todella perverssiltä.
5241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuskin löydät Mogasihusta edes ensimmäistä hotellia, mutta ryittänyttä ei laiteta. Mitä rikoksia olet tehnyt? Olisi kiintoisa tietää?

Äänestä
  • Alle minuutin googlauksella Mogadishusta löytyi mm. Hotel Shamo, Sahafi Hotel sekä Hotel Nasa-Hablod. * Hotel Nasa-Hablod sijaitsee 2 kilometriä Modagishun kansainväliseltä lentoasemalta. Hotellissa on kokoustilat, tallelokero, televisio ja Internetyhteys. Hotellin nettisivut: http://www.hnasah.com/ * Sahafi Hotel on yksi Mogadishun parhaimmista hotelleista. Hotellin henkilökunta on ystävällinen ja ruoka on hyvää, joskin hotellin lähialueella ei ole kovin turvallista mainittakoon mm. tapaus, jolloin erästä BBCn tuottajaa ammuttiin päähän ja tämä kuoli vuonna 2005. Että voisitko jumalauta tunkea ne paskapuheesi takaisin perseesi, sharyn? Vituttaa lukea tuollaista läpinäkyvää propagandapaskaa.

    Äänestä

  • iskee jälleen... kirjoitti:

    Alle minuutin googlauksella Mogadishusta löytyi mm. Hotel Shamo, Sahafi Hotel sekä Hotel Nasa-Hablod. * Hotel Nasa-Hablod sijaitsee 2 kilometriä Modagishun kansainväliseltä lentoasemalta. Hotellissa on kokoustilat, tallelokero, televisio ja Internetyhteys. Hotellin nettisivut: http://www.hnasah.com/ * Sahafi Hotel on yksi Mogadishun parhaimmista hotelleista. Hotellin henkilökunta on ystävällinen ja ruoka on hyvää, joskin hotellin lähialueella ei ole kovin turvallista mainittakoon mm. tapaus, jolloin erästä BBCn tuottajaa ammuttiin päähän ja tämä kuoli vuonna 2005. Että voisitko jumalauta tunkea ne paskapuheesi takaisin perseesi, sharyn? Vituttaa lukea tuollaista läpinäkyvää propagandapaskaa.

    Mogadishu-matkailua ei suositella eikä maahan pääse ellei ole toimittaja tai kansainvälinen avustushenkilö. Lentokenttä pommitettiin vuonna 2006, venäläiset avustuskoneet laskeutuvat kaupungin ulkopuolelle. "The Mogadishu airport was bombed in December 2006 by Ethiopia to keep the Islamic Fighters from receiving supplies. According to BBC News, international flights are available, but only on Russian planes that land on dirt strips outside the Capital. It is possible to drive into the city by truck, but this is considered a risky activity, unless you employ a small battalion of local militia which are readily available for hire. Roads link the city with many Somali locales and with Kenya and Ethiopia. Armed guards, hired security forces, and experienced guides are all but mandatory for a safe entry, and even then the risk of your being injured or killed is extremely high." Hotellitietosi ovat vanhentuneet. Hasa-Nablodin huoneen varaussivut haluavat tietää, kuka yrittää käyttää sivustoja laittomasti, ja Sahafi Hotelin miehitti militia jo vuonna 2006. Hotelli Shamossa on viimeksi ollut turisteja vuonna 2007. Toisaalta aivan viimeisimpien tietojen mukaan maassa voi liikkua vain Etiopian armeijan joukkojen kanssa, niin että hotellihuoneelle ei ole käyttöäkään.

    Äänestä

Opettele huutamaan somalian kielellä rasisti ja vaadi sianlihaa ja viinaa. Ota myös koira mukaan.

Äänestä
  • Jatka samaan malliin, tämä oli aamun piristys!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Somaliasta kirjoitti:

Miten käy jos suomalainen, valkoinen, kristitty hakee turvapaikkaa somaliasta? Tuskin heruu, koska uskonto on väärä, rotu on väärä. Tuskin tämä valkoinen mies saa turvapaikkaa ja majoitusta Mogadishun parhaisiin hotelleihin .. ja taskurahaa, että voisi mennä maleksimaan paikalliselle steissille. En usko, että somaliassa on paikallisia "punavihreitä" jotka kovaäänisesti herjaa omaa kansaa ja rotua ja ajaa minun asiaani jos/kun päädyn tekemään rikokseen ja en usko, että voin jäädä somaliaan, jos kontollani olisi n.100 erilaista rikosta. Näin kääntäen ajatellen suomalainen poltikkaa ja päätöksenteko vaikuttaa todella perverssiltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu