Kuinkahan kauan voivat vieroitusoireet (?) kestää, kun Sepramia syöty ensin useampi vuosi ja siihen perään viikon tauon jälkeen Reductilia 2 kuukautta. Nyt siis molemmat lääkkeet lopetettu ja olo on huteran tuntuinen.
Tätä on kestänyt nyt n. 2 viikkoa. Päätä liikuttaessa tuntuu jonkinlaisia "sähkäreitä" ja koko ajan on lisäksi pientä lämpöilyä, johon ei muutakaan syytä ole löytynyt.
Vieroitusoireet ?
Lopettanut
2418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kauan ne kestää, vois kuvitella että helposti kuukaus menee ku alkaa keho palautuun ja olo normalisoituu. sähän olet jo voiton puolella kun 2vk mennyt, vois kuvitella että oireet ei itt oo niin pahat että ei sietäs niitä, noista lääkkeistä en tiedä mitään, mutta mulla on opioidi riippuvuus ja isolla käytöllä menny vuosia ja niitä ei kyllä pysty jättään kerrasta veks, joten kannustan sua jatkaan , ja uskon että kuukauden aikana pahimmat varmaan ois poissa, oon lukenut näitä juttuja aika paljon ja jutellu muidenki kaa joilla on viekkuja ni kyllä ne yleensä on kuukaudessa aika paljo helpottanut, jopa kokonaan.
Minä kun lopetin, ne päässä tuntuvat "sirahukset" kesti puoli vuotta vaikka muuten olo palautui noin kuukaudessa muuten melko normaaliksi. Tädilläni kävi samoin. Lääkärit ei oikein ymmärrä, kun yrittää selittää niitä. Ne on kuin sähköiskuja päässä. Nyt minulla vaihdettiin lennossa efexor depot cymbaltaan ja sirahuksia on aivan hulluna. Mutta efexor onkin paljon voimakkaampi lääke kun sepram. Jaksamista sinulle!