alkuviikosta vertasi homoja koiriin ja nyt pyytelee anteeksi. Todellista TAKINKÄÄNTÖÄ. Voittaa jopa "väyrysläisetkin" nopeudessaan... "YLI YÖN..."
P. Oinosen ANTEEKSIPYYNTÖ
showta...
7169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nih.
todennäköisesti, jopa tahallinen väärinkäsitys. Ilmeistä on, että ko. henkilö tarkoitti oikeasti sitä, että homoilu ja muu hölmöily on menossa jo niin pitkälle, että vaaditaan jo äärimmäisyyksiin meneviä eläimiinsekaantumisia, no ehkä ei Suomessa kuitenkaan. Sitähän on - ainakin joidenkin videonpätkien mukaan - olemassa joidenkin henkisesti sairaiden harrastuksena. Kukaan ihminenhän ei tiedä, miten paljon sitäkin on.
"pinoon" tai jonoon...
.. nykyään. En oo ihan varma, mutta muistelen että se se poistui rikoksena joskus niihin aikoihin kun Suomi liitty EU:hun. Oliskohan noilla kahdella asialla yhteyttä toisiinsa? Mutta oli miten oli niin aikoinaan oli yks "peräkammarin poika" ollu käräjillä syytettynä naapurin lampaisiin sekaantumisesta. Tuomiohan siitä tuli. Lopuksi tuomari oli kysyny: "onko syytetyllä mitään sanomista tähän?".... Syytetty:"kyllä sialla on parempi"
lesboilukaan. Suomessa siis. Jossain muualla vois pää irrota... Siis muukin kuin lunssin pää... Siis homostelijan tai lesboilijan hartioitten yläpuolella oleva nuppi!
ihmetyksensä poikkeavien sairaista vaatimuksista jotka saavat aina vain hullumpia vaatimuksia eduskunnassa, tarvitse pyydellä anteeksi ihmisiltä jotka alentavat suomen eduskunnan arvoa ja heikentämällä lapsen normaalia perhe ja kasvuympäristöä itsekkäiden aikuisten tarpeille.Huvittavaa on että iso päivälehtikin lähti haukkumaan Oinosta kielenkäytöstä joka oli asiaa ja toteamus kehityksen vauhdista ja suunnasta mihin ollaan menossa.Lehti tuntuu pitävän kaikkea vähemmistöryhmien sairaita tapoja puolustettavana.On kovat ajat lehdellä kun eisaa enää normaalisti ajattelevia toimittajia lehden palvelukseen.Propagandalehti jatkaa vaan kansalaisten manipulointia.
Ei verrannut, vaan assosiaatio syntyi joidenkin äkkiväärien omissa päissä. Oinonen muotoili asian juuri niin kuin laillisesti saakin. Oli oikeassa siinä, että siiman antaminen homoille johtaa entistä hurjempiin vaatimuksiin muilta poikkeavilta. Maailmalla pedofiilit jo esittävät vaatimuksia pedofilian laillistamisesta. Heidän jälkeensä vuorossa varmaan ovatkin eläimiin sekaantujat.