KYSYMYKSEEN????
Miksi teidän asuntovaunun vetäjien pitää ajaa jonossa niin lähekkäin ettei pääse ohittamaan turvallisesti?????
vastatkaahan
nyt asialliseen
5550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..ajatellaan sinun turvallisuuttasi. Vasta kysymys: Paljonko myöhästyt, jos et ohita?
sekunttia per kilometri
kovi näyttämään että tässä menee suomen kermaa,pitävä sitä jotenkin kovana juttuna. Kyllä kaikilla on jo navigaattorit että löytävat perille.No ne ovat vähän sellaisia.
Missähän noita jonoksi asti liikkuu (suviseuraväki on sitten eri asia)? 400km tuli eilen ajeltua ja vain 4 vaanaria oli liikkeellä, joista kyllä pääsi sujuvasti ohi. Oletko ajotaidoton?
Ainut syy mikä tulee mieleen on se, että Jonossa ensimmäisenä on pikkufiiatti, joka ajaa 10km/h "alinopeutta" ja sitä seuraavana joku hissukseen mökille matkaava pappa, joka ajaa tappituntumalla mutta ei uskalla ohittaa. Sen jälkeen tulevat eivät sitten näillä mutkaisilla suomalaisilla kinttupoluilla enää kovin helposti pääsekään ohi tuosta parivaljakosta. Usemmiten tuossa letkassa ei ole vaunuilijoita vaan kaiken karvasta muuta mökille tai hautajaisiin menijää, mutta voihan siellä olla sattumalta vaunuyhdistelmiäkin, rekkoja hyvin usein jne.