Ducato 2.8 -99 (matkailuauto) mittariin tulossa 80 tkm. Mitä pitäisi huollossa tehdä muuta kuin moottoriöljyt ja suodatin vaihtaa ?
Ducato
80 tkm. huolto ?
4
511
Vastaukset
- vaihteistoöljyn
uusisi siinä samalla. Siitä 5 vaihteen kestävyydestä on jotkut muistutelleet.
- vaihdettu
Onkin jo vaihdettu 65 tkm kohdalla juuri 5-vaihderemontin yhteydessä. Kiitos kuitenkin. Ajattelin lähinnä ilman- ja polttoainesuodattimia. Tarviiko tehdä mitään ?
- Räyhäkkäästi hiacella
Vaihda ainakin moottorin ilmansuodatin. Pienellä investoinnilla suuri hyöty.
Kannattaa tiedutella mikä on kyseisen vuosimallin jakohihnan vaihtoväli km, ainakin ajallisesti kannattaa vaihtaa jos ei ole vielä vaihdettu, 10 vuotta vanha hihna ei kuulosta hyvältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115317Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493412Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle923272Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403166- 811857
450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1271605Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411580Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311566Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1381264- 161169