mukava.Saattaa kestää jonkin päivän ennenkuin kirjoittelijjat tuntevat omakseen .Oikein hienoa.
nyt tämä saitti onkin oikein
jorma k
24511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
tippuvat pois saitilta!
eihän tästä tuu mitään.
Pikkusen on layot muuttunut, mutta toimii ihan niin kuin entinenkin saitti. Mitä ihmeen totuttelua tämän kanssa pitäisi sitten olla?
takaisin viimeisen viestin kohdalta? Ennen oli oma paikka josta klikkaamalla pystyi siirtymään hakuun.
Nyt täytyy siirtyä takaisin ylös päästäkseen aihelistaan. Vai enkö löydä oikeaa paikkaa.
pittää vaan hankkia uudet silmälasit
Ai mikäkö?!
Uuusi käyttöliittymä on erittäin vaikealukuinen. Pääasia - varsinkaan lyhyempi viesti - ei tahdo edes löytyä ruudulta. Vaikka tähän tottuisikin, niin muutos turha!
- missä on "seuraava" -nappula!? Siis seuraavaan viestiin siirtymiseksi. Tämä on ehkä kaikkein vakavin (hidastava) puute. Tuon oletus näkymän muutos EI ole ratkaisu, koska se vain "pakottaa" lukemaan kaiken yhä uudestan ja uudestaan (tai tihrumaan kellonaikoja). Vanhassa näki aina minkä viestin oli jo aemmin lukenut ja mikä siis uusi.
- Mm. "vastaa tähän viestii"n, "kerro viestistä "ja "ilmoita asiattomasta" - linkit ovat aivan liian hallitsevia viestin tekstiin nähden.
- oletuslukutavan muuttaminen (ja se, että sen vaihtaminen ei jää pysyväksi) on huono juttu. Ei kai ainkaan kukaan vakio-osallistuja halua aina lukea kaikkia viestejä uudestaan!?
- vanhan systeemin ainoa vakava puute olis hitaus. Paluu vanhaan, olisi suuri parannus nykyiseen.
Minäkin jäänn nyt monien muiden tavoin pois (mainosten) lukijoiden joukosta. Palaan mutaman viikon päästä katsomaan josko tilanne olisi parantunut, jos ee, siirryn muille maille mainoksia lukemaan.
Ps ymmärrän, että tämä homma maksetaan mainoksilla ja se on ihan ok.
Siis viesti ja mainokset selvästi näkyviin, ja kaikki muu taiteilija-harjoittelijan keksimä sälä pois!
osasta se missä näkyy ne pienet laatikot ja viivat välissä, niin sitten näät minkä olet lukenut ja minkä et.
lainaus tekstistäsi:
"Vanhassa näki aina minkä viestin oli jo aemmin lukenut ja mikä siis uusi."
Tuolta yhdellä klikillä: Keskustelu>Autot ja liikenne>Karavaanarit. Klikkaa 'karavaanarit" ja olet yhdellä klikkauksella aiheissa. sanaa
turhahan tätä yhden miehen tähden on takaisin vanhaan muuttaa.
Onhan Purhossa muitakin.
minkä saatte aikaan ,luulisi olevan tuhansia.
Onhan viestejä tullut sen jälkeenkin
Kyllä, mutta lainaamasi lause liittyi siihen, että tuossa näkymätilassa ei ole "seuraava" linkkiä. Ts. jos käyttää sitä asetusta, niin joutuu aina yhden viestin luettuaan kelaamaan siihen kohtaan listaa, jossa luettu teksti on, jotta voi klikata seuraavan tekstin.
kun on niin hiljaista ,kysyy kepin heiluttaja
hyvä ylläpito
että sivut ovat siistiytyneet melkoisesti .Niinhän ne pitikin lisää vain poistoja että sivut pysyvät siisteinä.Sehän on ollut tarkoitukseni .
Etuteltassa kesti aika kauan ennenkuin saivat siistittyä palstat .Käyvät aina välillä ronkkasemassa 24 puolella mutta ovat täältäkin jo savustettu melkein äkkilähdöillä takaisin et puolelle.
terveisin jorma k
on varaa parantaa .
vilkki
Nyt tää on kiva. Joku kysyi pystyykö alkovessa tehdä temppuja. Kokeilin naapurin vaunussa,naapurin kihlattua.Mitenkö? Takaapäin-taskun-kautta-velaksi.
Eihän sulla edes seiso se pikku pippelisi. Mites sitä sitten takakautta nyrhii?
pistä pippelisi siihen jos ei seiso ,pääset ympärileikkaus taksalla kun on niin pieni pippeli.Ainakin kehuskelit kovasti,mitäpä sillä muuta tekee kun ei kelpaa kusaisillekaan.
kuin sillon tällöin ,eikä kamalasti ole kiinnostanutkaan ,mutta selaillessani etuteltaa niin kyllä sinne on saatu kuri kohdalleen,onkohan johto antanut kunnon ukaasit.Kyllä tännekin saitille on tullut näköjään siistimpiä kirjoituksia,hyvä niin .Vielä olisi hitusen parantamisen varaa kuten tuo paska keskustelu.Ei noudata älyllisesti kovin hyviä suorituksia,mutta meitähän on moneksi ja osa
jää vielä asemalle.Sen kummemmin asiaa kommentoimatta ei sovi minun pirtaani.
En tiedä mikä Purhossa niin kovasti kiinnostaa kun sitä niin kovasti haukutaan .En ole siellä koskaan käynyt joten, en voi muuta kuin ihmetellä mkä siellä on vikana.
Kesäteveisin Hartolasta jorma k
Purho on hieno paikka.. Kannattaa käydä kattomassa. Näin loma-aikaan melko täyttä mutta aina sinne sopii kuitenkin. Vieraspaikat on hienosti rantatontteja saunan lähellä. Mee ihmeessä käymään siellä.
purhossa kunhan tässä kerkiää rakennus kiireiltään,siinähän näkee todellisuuden.Olen kyllä kovin kiinnostunut muutenkin purhosta vaikka löytyisi sieltä kesäksi kausipaikka.
syrepyT nenilledyäT