Luin tänään eräästä julkaisusta

että on todistettu, että jumalaa ei ole. Arvostetut tiedemiehet ovat sen todistaneet.

Teksti oli englanniksi, mutta sori vaan, että en voi laittaa linkkiä, koska tänne ei voi enää linkittää yhtään mitään.
8131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

että vastauksia kaksi ja täältä ei löydy kuin tuo yksi.

Tuleekohan tuo toinen näkösälle, kun lähetän tämän viestin.

Sitten taas tuntuu kuin etusivu ei päivittyisi, nytkin siellä ekassa viestissä on vastaus, joka ei näy.

Ei tämä nyt oikein tunnu pelittävän tämä uusi sydeemi...

Äänestä

Mutta kun nuo tutkimuksen tehneet tiedemiehetkin ovat vain Jumalan luomia, vähän enemmän Herramme luomakuntaa tutkineita ihmispoloja. Eiväthän he ymmärrä edes maailmankaikkeuden todellista suuruutta, äärettömyyttä ja iankaikkisuutta. Aivan sama kuin kirppu istuisi meren rannalla hiekanjyvälli ja hyppäisi siitä toiselle ja lausahtaisi "helposti kävi tämä maailman tutkimusmatka". Lapsellista moinen koemmentointi. No sinnulle tuo jälleen jotakin tyytydystä antaa moinen loppututkimus, että nyt se on sitten ratkauistu. Jumala on edelleen Jumala ja sellaisena on ja pysyy!

Äänestä
  • Ymmärrän kyllä, että se tuottaa hihulle suuria vaikeuksia, mutta yritä silti opetella.

    Laskepa ihan itse, montako kirjoitusvirhettä viestissäsi on.

    Äänestä

  • vai miksi olet tuollainen? Tekstistäsi tulee mieleen, että olet juovuksissa. Vai onko mennyt jo krapulan puolelle?

    Äänestä

  • Luuletko oikeasti, että joku raamatun mallin mukainen jumala olisi kaiken luonut? Huhhei. Kyllä jokainen sydämessään tietää ja tuntee äiti jumalattaren, todellisen luojattaren! Milloin mies on synnyttänyt elämää? Luontokin todistaa, ettei sinun epäjumalaasi ole olemassa, ja silti intät vastaan =O

    Totta on, että maailma, sinutkin, on luotu. Elämästäsi saat kiittää ikiaikaista äitiäsi. Hänen hellä sydämensä rakastaa sinuakin, vaikka nyt valitsetkin vastoin sydämesi ääntä epäjumalanpalvomisen. Äiti ymmärtää kuitenkin virheetkin. Hänen sylinsä on sinulle avoinna kun lakkaat tuon harharetkesi.

    Äänestä

  • vähän yksinkertainen, mutta niinhän uskikset useimmiten ovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kössönöm kirjoitti:

että on todistettu, että jumalaa ei ole. Arvostetut tiedemiehet ovat sen todistaneet.

Teksti oli englanniksi, mutta sori vaan, että en voi laittaa linkkiä, koska tänne ei voi enää linkittää yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu