Lapselle rauha, poika on suomalainen. Äitiäkin ymmärtää, eikä häntä haluta sulkea pois lapsen elämästä?. Luottamus on avainsana..
Seiska lehteä ei kannata käyttää edes pyllyn pyyhkimiseen. Halpamainen temppu.
Seiska lehteä ei kannata käyttää edes pyllyn pyyhkimiseen. Halpamainen temppu.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Johan Bäckmanin blogi on nyt suljettu ilmeisesti tämän Anton-poikakohun seurauksena. Siellä ehti olla hetken jotain luultavasti tulenarkaa kirjoitusta, kunnes se sensuroitiin. Hetki sitten koko JB:n blogi hävisi Uuden Suomen blogit osasta.
Saiko kukaan talteen mitä Johan Bäckman kirjoitti blogissaan?
Oliko sensuroija Johan itse?
Hän kirjoitti sivuillaan että keskustelu on siellä avointa. Kysyin pari kertaa aivan asiallisesti hänen logiikastaan, mutta vastausta ei tullut. Kysymysviestit kyllä katosivat mystisesti.
Johan epäili että valtiovalta olisi ollut suunnittelemassa ja hyväksymässä Antonin kaappauksen ja salakuljetuksen. Blogin sulkeminen ei ainakaan vähennä epäilyjä. Jos todisteen siitä löytyy niin hallitus lähtee ja presidentilläkin on selittämistä.
YLE:ssä Halonen: "harkitsimme monia eri vaihtoehtoja".
Vanhanen: "e-emme tienneet. Pidetään nyt tämä k-kanta"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8154113
Jatkoa löytynee pian ja mahd. jo, jonkin venäläislehden sivuilta?
Abdullah Tammi ja Johan Bäckman pitää sulkea välittömästi johonkin hoitolaitokseen, molemmat ovat vaaraksi Suomen yhteiskunta rauhalle!!
Late Lapista!
hienoa, että Anton pääsi takaisin kotimaahansa, josta vinksahtanut äiti ryösti pojan. Pojallehan oli annettu Suomen kansalaisuus. Turha sanoa, että hän sai Venäjän kansalaisuuden, sillä Suomen kansalaisuus oli ensin! Lisäksi Anton oli määrätty isälleen. Ihan joutavanpäiväistä jahkaamista.
niin onhan pojan velipuolikin suomessa ja on tämä isäntä avittanut opinnoissa yms. (ei siis karannut äitinsä kanssa venäjälle)
ja näissä ryöstösyytteissä kannattaa muistaa, että äiti syyllistyi ensin siihen ihmisryöstöön joten jos isä toteuttaa hamurabin lakia....ei se ole vallan perseestä....
(jos lyöt mua lyön takaisin yms)
narttu ei saisi ikinä viisumia Suomeen.
Yrittää kuitenkin kaapata pojan takas!