Opaman suosio hiipuu

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/05/guantanamon_sulkeminen_vastatuulessa_748163.html?origin=rss

Moni repuusi tälläkin palstalla piti parakki uutena messiaana ja itki riemusta jokaiselle parakin liikahdukselle. Nyttemin parakki on päättänyt jatkaa kidutuksia eikä koko quantanamoakaan haluta sulkea. Mitä sanoo parakki fani parakin takinkäännöistä?
269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinka yksikertaisia ihmiset ja kuvitelee että asiat muuttuu. Ainoa mikä muuttui niin saivat mustan presidentiksi, valkoinen valta alkaa jäämään värillisten jalkoihin. tulevaisuus tulee olemaan se että vanhalla mantereella ei ole enään turvaa merentakaa, kun niillä ei kohta ole mitään sidoksia tänne vaan afrikkaan, aasiaan, etelä-amerikkaan. Opama tullaan pistämään kuitenkin päiviltä, valtaeliitti tulee muuttamaan mielensä obaman suhteen, ja se tapahtuu muutaman viikon jälkeen kun muumimamma on tavannut obaman.

Äänestä
  • Se on joka presidentin kanssa sama juttu,ei vaan opita.
    N.vuosi mennään uuden huumassa ja sitten aletaan
    kiristään remmiä.
    Iso juna kulkee omaa tietään vaikka pressat vaihtuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parapara kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/05/guantanamon_sulkeminen_vastatuulessa_748163.html?origin=rss

Moni repuusi tälläkin palstalla piti parakki uutena messiaana ja itki riemusta jokaiselle parakin liikahdukselle. Nyttemin parakki on päättänyt jatkaa kidutuksia eikä koko quantanamoakaan haluta sulkea. Mitä sanoo parakki fani parakin takinkäännöistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu