Fida on kallis mutta Läyliäisten kaarihalli

Leealii

Fidaan verrattuna Läyliäisten kaarihallikirppis on super de lux hintainen.
Tavara nähtävyyden arvoista. Stokkan hinnat!
Mutta saahan sitä pyytää.

6

876

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruostekaarihallissa

      Läykän kirppishalli ja yhdistetty postikonttori on jo sinällään paikkakunnan ainoa nähtävyys. Tässä on vähän esimakua, mihin Suomi on menossa... kurjuutta tarjolla yllinkyllin.

      • onni18

        Läyliäisten kirpputori on muuttanut keskustaan entisen kaupan tiloihin ja nyt on tyyli muuttunut.Hyvää tavaraa halvalla ja monipuolista.Kannattaa tutustua.Pari kertaa myyjänä olleena olin tosi tyytyväinen menekkiin.


    • atlatl

      Fidalta Espoossa löysin kalastuskelan,vanhan recordin.
      Hinta laitettu 120 euroa,vaan kun oli kaikki 50% alessa,raaskin ostaa...

      No,kotona sitten tutkin innokkaana netistä löytöni arvoa ja selvisi että noille ei missään laskettu arvoksi juuri neljääkymppiä enempää.
      Siis ei tyhmä joka pyytää,vaan se joka maksaa.

      Lähetin Fidalle sähköpostia ja sain kyllä heiltä sitten vielä hyvitykseksi 20 euron lahjakortin.
      Mutta odotin Uskovaisten pitämältä kirpparilta hieman enemmän rehellisyyttä.

      Ainakin täällä etelässä on joku,joka arvioi tavarat.
      Mutta hänellä on kyllä aikamoinen hinnoittelutapa,jos tavaroitten arvo siellä nousee jopa kolminkertaiseksi.
      Siksihän menen kirpparille,että saan hyvääkin tavaraa edullisesti,enkä antiikki- ja kultasepän liikkeen hinnoilla.

      • ostaja----------

        merkitystä hintojen kanssa. Samoin SPR kontti kirppareilla on hinnat pilvissä ja eivät ole uskovaisia.
        Myös muillakin kirppareilla voi olla hinnat pilvissä (Arabia ym.).

        Usein lähetyskirppareilla toimii ihmisiä jotka eivät tiedä yhtään mitään tavaroiden oikeasta arvosta ja siksi tulee virheitä. Ei mielestäni uskovaistenkaan tarvitse laittaa keloihin 5 € hintaa vaan kohtuullisesti ja tässä tapauksessa se olisi ollut 15 - 20 €.

        Olen samaa mieltä siinä asiassa, että jos uskovaisten kirpareilla on keräilykirjat ja asiantuntijat käytössä niin se on väärin koska tavarat on lahjoitettu ja pitää saada nopeasti kiertoon.


    • AwowA

      Just niin, kirppiskseltä pitää saada toiselle tarpeetonta itselle tarpeellista ja halvalla.
      Hintalaatu suhde toteutuu Karkkilassa loistavasti. Olen käyttänyt monet kerrat niitä kahta itsepalvelukirppistä lähellä Sisustuskahvilaa ja olen ollut tyytyväinen ostoksiini.

    • Ostaja16666

      Valitettavasti Läyliäisissä ei ole enää kirpputoria. Olemme surullisia tilanteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1762
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      24
      1382
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1052
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      790
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      773
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      581
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      579
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      523
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      503
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      443
    Aihe