Kauhea kaatopaikka! Oletteko samaa mieltä. Ei muuta sanottavaa.
Prokim oy
Killer bee
7529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ole käynyt kyseisessä liikkeessä.
Mutta sen olen huomannut, että jotkut halpoihin autoihin erikoistuneet liikkeet myyvät lähinnä vain kasaan parsittuja romuja. Palikoita otettu sieltä ja täältä, amispojat heittäneet vähän pakkelia ruosteen päälle ja maalanneet siistin näköiseksi.
Miettikää hei mistä tällaiset liikkeet autonsa hommaavat! Jos yrität myydä heille omaasi, eivät ole kiinnostuneita. Nämä liikkeet saavat autonsa vakuutusyhtiöiltä ja merkkiliikkeiltä vaihdossa tulleista romuista. Tavaraa joka kuuluisi paaliin, mutta laitetaan vielä kerran myyntiin.
Kerran ostin auton tuollaisesta liikkeestä. Myyjää en löytänyt joten menin sisälle halliin katsomaan autoja. Halli olikin korjamo, jossa oli täysi pakkelointi ja maalaus menossa! Ostin kuitenkin auton sieltä kun tarvitsin heti eikä paljon maksanut. Ensimmäisen vuoden aikana autosta paljastui ihmeellisiä seikkoja jotka huononsivat ajo-ominaisuuksia. Alustanosat olivat monilta osin epäsymmetriset vasemman ja oikean puolen välillä! Vuoden päästä helmasta rapisi pakkelit pois. Peitin reiän astetta kovemmalla pakkelilla, eikä katsastaja huomannut!
Autosta oli myös vähän veroja maksamatta. Että suosittelen kiertämään tuollaiset liikkeet kaukaa. Ostakaa isolta liikkeeltä tai yksityiseltä. Ainakaan ei ole korjailtu vikoja amisvirityksin vaan ne ovat esillä...
Ostin tuolta aikanaan hyvän audi 80:n. Ajettu reilut 300tkm, mutta hyvässä kunnossa ja leimassa. Ajoin reilu vuoden ja melkein 30 tkm. Meni leimasta läpi heittämällä ja pistin myyntiin. Ostohinta 1000 eur ja myynti 800eur. Halvalla meni, mutta kun tarvitsin rahaa nopeasti.
Edukkaat pelit on Proolla, ei ole lasipalatsia ja se näkyy myös autojen edullisessa hintatasossa!
Helpoin tapa ostaa auto edullisesti oli kun hommasin tunnukset http://www.autohuuto.fi sivuille ja ostin samoilla hinnoilla kuin naapurin autokauppiaskin.
JOS firma on tuollainen romujen kokoonparsija, niin edullisuus on kovin suhteellista. Kyllähän ne varmaan toimii jos niillä liikkeestä ulos pääsee ajamaan ja kone käy nätisti, mutta itse ostaisin mieluummin 1500€ auton jota ei ole laiteltu kuin 300€ auton jota on fixailtu popniiteillä ja pakkelilla ja laitettu myyntiin 1500 eurolla. Halvalla päällemaalattua autoa en toiste osta!
paskaa ihan oikeasti? Aina toki voi löytyä joku sokea autontarvitsija.
aivan liian kalliita autoja sinulle!