puhelinpisteen myyjän juttusille. keskiviikkona otin semmosen perhepuhelupaketin , oli hyvä supliikki myyjä. nyt haluaisin peruuttaa sen kaupan, onko minulla siihen oikeus ?
antakaa mielipide pliis
ennenkuin kipitän
6100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
peruutusaika päde tuohonkin kauppaan.. Koita peru vaan, sanot syyksi, ettet kykene maksamaan, kun jouduit yhtä äkkiä työttömäksi. Valkoinen valhe on monesti paras tälläisissä tapauksissa,,,,,
tuossa on jotain pykälä tietoutta asiasta...
http://www.e-center.fi/index.phtml?s=22
Puhelinmyyjä saattaa olla erittäin nihkeä sinua kohtaan, kun menet kauppaa perumaan, koska hänen proviisionsa on silloin myös poistumassa tilipussista. Jos, ei onnistu, hoida asia jonkun myymäläpäällikön kanssa. Älä anna periksi. Se on tärkeätä. Saattavat pyytää sinulta jonkin korvauksenkin kaupan perumisesta. Lue sopimuspaperi tarkasti. Myös se PIENI teksti.
lähden nyt kokeilemaan onnistuuko peruminen, toivottavasti.
olen nyt erittäin vihainen, melkein puhkun ja puhisen.
yhteyttä. se kyllä paneeasioihin vauhtia