Hänen mukaansa Suomen olisi tullut äänestää EU-vaalien yhteydessä myös komissaarista EU:n! Millä eväillä? Kysyn vaan.
Voi olla että me emme saa yhtään komissaaria uuden EU:n komissioon! Siitä tehdään päätös ihan muualla, kuin piskuisessa Suomessa. Ehdottaa voimme vaikka "Veltto Virtasta" karvahattuineen, mutta etuilu voi kääntyä äkkiä meitä vastaan.
Voi olla että me emme saa yhtään komissaaria uuden EU:n komissioon! Siitä tehdään päätös ihan muualla, kuin piskuisessa Suomessa. Ehdottaa voimme vaikka "Veltto Virtasta" karvahattuineen, mutta etuilu voi kääntyä äkkiä meitä vastaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
pöljään persuun ja heihin rinnastettaviin toimittaja pöljiin ja kansalaisiin. Mutta kansan tyhmyydellä tietämättömyydellä Soini ratsastaakin! Aina löytyy kansasta 10% tavallista tietämättömämpiä ja tyhmiä.
Onko murikka saanut luottamusmieskolutuksessa opetusta EU-asioista. Voi hellanlettas. Tässä tämä punaniska esiintyy asiantuntijana eikä tunnista edes omaa perskarvaansa.
saavat eräät median edustajat haltioihinsa, joutuvat suorastaan nirvanaan.
Edes Putinen p***settä ei naapurissa nuolla median taholta niin täydellisen kritiikitöömästi, kuten meillä toimittajat tekevät Soinin suhteen. Osaavatkohan edes hävetä, kurjat?
Palkanalennuksia tovereillesi.
Itse näytä esimerkkiä 50% pois.
Ei menetetystä yöajasta enempää kannata maksaa, sillä työtähän sinä loinen et koskaan ole tehnyt....
Mutta kantti ei kestä puhua asiasta, kun oma porukka töpeksii. Tyypillinen persu pöljä ja pankkorunkku!
Kaikki punikki-demarit mennen tullen ja sehän varmaa pikkusen viluttaa...;)
Kirjoittaa, sinä ja uusi-ukki samaa tasoa.
Kielii punikkien tyhmyydestä ja huonosta koulutuksesta.
"bopulismi"...ha,hah,haaa...!