http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200905289669523_ul.shtml
Eikös tuollaiset lahjakkuudet kelpaisi Suomeenkin ja jopa maahanmuuttovastaisille?
Nerokas maahanmuuttaja
9
136
Vastaukset
- vaan ettei suomessa
ole minkäänlaisille lahjakkuuksille käyttöä. nekin vähät lahjakkaat, joita on ollut, ovat aikoja sitten häipyneet tästä maasta.
- mainittu?
eikö vakiintuneen tavan mukaan olisi pitänyt puhua "ruotsalaisnuorukaisesta"?
- Tomppak
Itse laskin noita jo pienenä poikana hiekkalaatikolla, eihän tuo mikään ihme ole?
- oli...
kuset housuusi.
- Jussuf
... maahanmuuttajien lapsikin Rovaniemellä juuri 9 ällää. Mutta ei kelpaa tähän maahan myöskään toisen polven maahanmuuttajat. Pois vaan.
- kasvaneet...
Eivät ole maahanmuuttajia. He ovat Suomen kansalaisia ja tuo 9 ällää kertoo siitä, että heidän joukossaan on myös lahjakkuuksia, jotka voivat suorittaa akateemisen loppututkinnon.
Somalipummit on sitten eri asia, mutta heidänkin lapsistaan voi kouluttautua eri alojen osaajia maahamme. - senkin
pöljä. Onkohan sun älykkyys osamäärä sitä arabien 80 vain mustien alle 70.
- ammuu ammuu
senkin kirjoitti:
pöljä. Onkohan sun älykkyys osamäärä sitä arabien 80 vain mustien alle 70.
http://dl-client.getdropbox.com/u/30229/lehma.jpghttp://dl-client.getdropbox.com/u/30229/lehma.jpg
- Suomi somalivoimin huipp
kasvaneet... kirjoitti:
Eivät ole maahanmuuttajia. He ovat Suomen kansalaisia ja tuo 9 ällää kertoo siitä, että heidän joukossaan on myös lahjakkuuksia, jotka voivat suorittaa akateemisen loppututkinnon.
Somalipummit on sitten eri asia, mutta heidänkin lapsistaan voi kouluttautua eri alojen osaajia maahamme.Luin taannoin Turusta valmistuneen ensimmäisen somalin lukiosta vuonna 2006!
Nyt kun somalien älykkyys ja akateeminen kykenevyys on siis osoitettu, ehdotankin että huippuosaajat haetaan maahamme jatkossa vain ja ainoastaan Somaliasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.359944- 415404
- 435013
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2033841- 133403
- 463216
- 312926
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise702627- 442593
- 562503