Tietoo, että asuuko Leppävaarassa joku? Tuskin Annikki enää asuu siellä! Onkohan "porukoitten" kesäpaikkana?! Eikö se Jaana suunnitellut jotain matkailuyritystä Leppävaaraan siinä viimeisessä jaksossa. Olis mukava saada "tuoreita" kuvia paikasta!
Onko
10
726
Vastaukset
- oletko tyhmä
kaukovaaran kari osti koko paskan ja laitto pordellin siihen
- ollut
Kyse paskasta, vaan Leppävaarasta! Mä tykkään kyllä, että taitaa olla porukoitten kesänviettopaikka. Mene ja tiedä vaikka Erkki olis "kehitellyt" jotain sinne navettaan. Siitä sais mahtavat "nikkarointitilat". Kuvat paikasta edelleen hakusessa!
- kaukovaara
ollut kirjoitti:
Kyse paskasta, vaan Leppävaarasta! Mä tykkään kyllä, että taitaa olla porukoitten kesänviettopaikka. Mene ja tiedä vaikka Erkki olis "kehitellyt" jotain sinne navettaan. Siitä sais mahtavat "nikkarointitilat". Kuvat paikasta edelleen hakusessa!
hyvin jännää
- yrttijuttuihin
Osmo ja Liisa lunastivat Annikilta ja Metsolan sisarusparvelta Leppävaaran pellot saadakseen lisämaata yrttien kasvatukseen. Yrttiviljelys kukoistaakin ja rahaa tulee, mutta tokihan se työtä teettää, kun nyt joutuvat annostelemaan entistäkin suuremman sadon muutaman gramman minigrip-pusseihin. Tosin heillä on jo lapsia, joilla tuon pitkästyttävän työn voi viime kädessä teettää.
- on sellainen
Tieto, että Stigu ja Eeva ovat rakentaneet "päästä vedettävän" tiilitalon Leppävaaraan siihen aitan ja saunan lähettyville. Vanha talo "toimii" jonkinlaisena kesähuvilana muille sisruksille. Eva on Hoikan terveyskeskuksen johtava lääkäri ja Sigu on Urjan- rinteiden markkinointipäällikkö. Stigu möi perinnöksi saamansa kasvihuoneen ja koko tilan ja niillä rahoilla rakensivat talonsa. Eeva luopui kalajärven rannalta saamasta perintötontista ja sai vastineeksi talonpaikan pihapiiristä. Risto on tehnyt navettaan ateljeen ja näyttelytilat. Risto asuu Hoikan keskustassa. Heikki muutti eronsa jälkeen yksin takaisin suomeen ja hänellä on pieni koneverstas Erkin kanssa. Jaakolla on edelleen oma lakiasiaintoimisto ja Jaana "häärää" niissä omissa piireissä seurapiirikaunottarena. He asuvat edelleen "siellä" tampereella. Annikki asuu Hoikan keskustassa.
- Entinen Espoolainen
Sello Espoon Leppävaarassa, aiemmin siinä oli se tila ja hiukan sivummalla suomen ensimmäinen surpermarket MAXI-market, iso ja matala laatikko pellolla.
Linkki kauppakeskus Selloon:
http://www.sello.fi/
Ajo-ohje samaoilla sivuilla:
http://www.sello.fi/ajoohje.php- syötät kyllä
Pajunköyttä. Eihän "Leppävaara" oo lähelläkään Espoota!!!!!!!! Vähän tolokkua nuihin puhheisiin!!!!
- Entinen Espoolainen
syötät kyllä kirjoitti:
Pajunköyttä. Eihän "Leppävaara" oo lähelläkään Espoota!!!!!!!! Vähän tolokkua nuihin puhheisiin!!!!
siinähän tuo on lähellä kehä-I:stä.
- JEPjepjep
"Leppävaarassa" kävin kevät talvella, eli mouhijärven perämaalla, lumityöt tehtynä mutta kämppä tyhjä, samat traktorit pihassa kuin 90-luvulla kuvauksissa.
Oikeita ja aitoja kuvia kyllä minulta löytyy paikasta, mutta fiktio ajatuksella ko. paikasta voi vaan keksiä jatkoa sarjalle.- laittaa
Ne kuvat "jakoon" muille faneille aijaa.com kautta, vai onko "mahdoton" ajatus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1506801MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635913Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884549NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004466Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1614290Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941670- 4021566
- 821379
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301355Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411141