Vesku-Show ja tollee...

Kertokaapa Vesku-Show:n ystävät omat suosikkihahmonne ja miksi ne ovat teidän suosikkejanne? Omat suosikkini:

- Pultti Pizzamies, koska se vaan on niin hauska ja sillee
- Nasse-Setä on hauska, koska se ei oikeasti sopisi yhtään lastenohjelmiin :))
- Rape ja Ritu, koska Rape on niin raju ja maskuliini :)
- Dr. "Tiks" Magicus, koska "Teen teille ihmetempun..."

Ja onhan niitä muitakin mutta tuossa nyt jotain...
7978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nasse-sedän ja Rapen & Ritun lisäksi täytyy mainita ainakin Tyyne, paroni Münchausen ja se suulas rouva, joka moittii miestään Jortea milloin mistäkin.

Äänestä
  • TYYNE JA KUSELA...ONKO MUUTEN TIETOA ETTÄ MONTAKO JAKSOA MAIKKARI LÄHETTÄÄ VESKU SHOWTA

    Äänestä

  • ONHAN NOITA..MUTTA MITEN PALJON NÄITÄ VESKU SHOW JAKSOJA TULEE TELKKARISTA...

    Äänestä

  • <<<<<< kirjoitti:

    ONHAN NOITA..MUTTA MITEN PALJON NÄITÄ VESKU SHOW JAKSOJA TULEE TELKKARISTA...

    tulee 29.8.09. Ohjelmapaikalla alkaa Selviytyjät kausi 16: Mikronesia.

    Äänestä

Kumpi sarja on mielestänne parempi, Vesku show vai Pulttibois?

Itse pidän enemmän Pulttiboisista ennen muuta siksi, että Vesku shown hahmot tai sketsit eivät ole läheskään niin hauskoja. On siellä hauskaakin, mutta on siellä sitten vaikkapa Tyyne, Auvo ja Kultsi ja muitakin, jotka ovat aivan surkeita (mielipide).

Loiri ei mielestäni ole niin yleisnero kaikessa tekemisessään, kuin jokin mediaosapuoli antaa ymmärtää. Laulutuotannossa alkaa näissä uusimmissa levytyksissä löytymään viimein uunoloirimaneeritonta laulua ja kokemuksen antamaa syvyyttä ja aitoutta. Eniten noissa aiemmissa lauluissa häiritsee sellainen Veskulle ominainen 'mylvintä' tai miten sitä nyt kutsuisi. Jotain sellaista se on, että aina aiempia Loiri-levyjä kuunnellessa tulee mieleen Uuno tai muu persoona.

Sketsiviihteessä taas Loiri loisti osin Pasasen vanavedessä, enkä millään tavalla vähättele Loirin lahjakkuutta. Spedekään ei aina tuottanut huippuhauskaa viihdettä, mutta lahjakas mies oli, ei voi kiistää.

Äänestä

Rape ja Ritu, nassesetä ja sitten ne puisto kohtaukset jossa H. Lauri ja Vesku on aina olleet hauskoja! :D

Äänestä

Rape ja ritu ja pultti koska se on nii tyhmä ja tollee...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pultti Pizzamies kirjoitti:

Kertokaapa Vesku-Show:n ystävät omat suosikkihahmonne ja miksi ne ovat teidän suosikkejanne? Omat suosikkini:

- Pultti Pizzamies, koska se vaan on niin hauska ja sillee
- Nasse-Setä on hauska, koska se ei oikeasti sopisi yhtään lastenohjelmiin :))
- Rape ja Ritu, koska Rape on niin raju ja maskuliini :)
- Dr. "Tiks" Magicus, koska "Teen teille ihmetempun..."

Ja onhan niitä muitakin mutta tuossa nyt jotain...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu