Amerikkalais vihan syyt: kateus ja kommunismi

yhdessä. Skidinä vihasin USA:ta sen takia, että ne olivat streetcredimpiä,kävi kateeksi, kun kävin Losissa tajusin asian traakisuuden. Kukaan ei voi kävellä kadulla turvassa missään, ihan hirveä mesta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

pitäs päästä maailmalle myös liikkuun. yksi sossu-erä pakolliseksi käyttää maasta poistumiseen teks hyvää.mutta pornainen niin hieno paikka räksyttävät sieltä käsin sokkona. mä olin jo 79-82 työssä esm useissa arabimaissa, iran -irak -egypti -uganda yms. jos päivärahat tuli ryypättyä yms. jäi ainakin tieto kansojen moninaisuuksista. muistan kun minarettien rukouskutsut alkoi soimaan. kaikki pudotimme työkalut yms. siihenpaikkaan, ja kaivoimme rukous matot yms. kaikki työt tuli silti tai siksi hyvin ajallaan tehtyä.suomi kadun-pöllö ei ees helpolla ymmärtäisi, et thailandissa kun aloin rakentamaan omaa taloa,niin ensinmäisen viikon esm. budda-munkit siunali maastoa, ja määrittivät mihin suuntaan esm päätyjen pitää olla yms. seuraavalla viikolla kun oli siunattu syöty viikko, niin tuli talonrakentajat perheineen 1.hehtaarin tontilleni asumaan kattilat keittö mukan.taistelu-kukko häkkeineen. -ei todellakaan impivaarassa asu ainoa oikea viisaus- #viisaus asuu wanhoissa mummoissa ympäri maailmaa".. turvallista matkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai ne kirjoitti:

yhdessä. Skidinä vihasin USA:ta sen takia, että ne olivat streetcredimpiä,kävi kateeksi, kun kävin Losissa tajusin asian traakisuuden. Kukaan ei voi kävellä kadulla turvassa missään, ihan hirveä mesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu