Naistutkimus

Mihin ihmeeseen niin sanottua naistutkimusta enää tarvitaan? Kaari Utrio on ehtinyt tutkia
kaiken naisista jo ajat sitten. Hän on myös julkaissut tutkimustuloksensa kauan sitten.

On yhteiskunnan varojen tuhlaamista maksaa palkkaa nykyisille usein keskenään riiteleville
nollatutkijoille.
3119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

poliittisesti tarkoitushakuinen tutkimus ei ole tiedettä vaan pseudo-tiedettä. Feminismissa on aina jo etukäteen määrätty se mikä tutkimuksen tulos on. ja se on aina että nainen on uhri jota patriarkaalinen yhteiskunta sortaa.

Mutta nainen on laiska loinen.

Äänestä
  • näin se valitettavasti menee.

    Äänestä

rahojen varastamiseen tehty suunnitelma. Tyhjiä ja tyhmiä naisia elätetään verovaroilla.
Tuo on moraalitonta ja rikollista.
Nekin rahat voitaisiin käyttää vähävaraisen kansanosan elinehtojen parantamaiseen. Näitä "feministejä" ei kiinnosta muu kuin "feministien sortaminen". Minä tunnen yhden feministin ja pakko sanoa, tyhmempää ihmistä ei ole olemassa. On maannut nyt 10 v yliopistossa, tekemättä koskaan mitään. Paskasakkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JoTutKittu kirjoitti:

Mihin ihmeeseen niin sanottua naistutkimusta enää tarvitaan? Kaari Utrio on ehtinyt tutkia
kaiken naisista jo ajat sitten. Hän on myös julkaissut tutkimustuloksensa kauan sitten.

On yhteiskunnan varojen tuhlaamista maksaa palkkaa nykyisille usein keskenään riiteleville
nollatutkijoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu