Totuuden Hengen edestä Kirjoittanut: TeuvoSuni / Tänään / klo 17:56
heikkohermoiset väärämieliset lähtee, mutta Saatanalta uudessa kasteessa saaneet jatkavat herjauksiaan häneltä saamallaan Veren voimalla.
heikkohermoiset väärämieliset lähtee, mutta Saatanalta uudessa kasteessa saaneet jatkavat herjauksiaan häneltä saamallaan Veren voimalla.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Pelkään, että Teuvo on mennyt herjoissaan yli sen, jonka takaa ei ole enää paluuta Jumalan luo. Paatumus on liian syvä.
Emme voi enää edes rukouksin pelastaa Teuvoa Jumalan kauhistuttavalta kostolta.
On eri asia saada verta Saatanalta "Kristuksen verenä"; eihän se ole oikeata silloin.
"Eikä ihme, sillä itse Saatana tekeytyy VALKEUDEN ENKELIKSI".
helluntain henkivalta on väkevä henkivalta, joka eksyttää, jos mahdollista, valitutkin (muut ovat jo eksytettyjä) Matt.24:24
Missään ei Raamatussa sanota saatanalla olevan valheellista sovintoverta.
Sovintoveren pilkassasi olet tehnyt kauhistuttavan synnin.
Miksi sinäkin menet samaan riettauden lätäkköön Teuvon kanssa????
Saatana on saanut lopun ajan väkevän eksytyksen levittämiseen Jumalan luvan. Toki siihen silloin tarvitaan "keinoverta" ja sen voimaa mukaan, jotta valitut menisivät väkevään eksytykseen. Eihän se eksytys muuten valittuja saisi eksytettyä, jos siinä ei puhuttaisi "verestä" yhtään mitään.
Aika epä Raamatullista juttusi
Saatanalle mikään Raamatun kohta ei ole pyhää eikä Saatana pysy totuudessa. Kuten et sinäkään pysy totuudessa.
Kerro mikä on "totuutesi"
Mikä on "totuutesi"?
Valhe on sinulle totuutta ja totuus on sinulle valhetta.
Et voi Jumalan totuutta ottaa vastaan, koska olet ihmisoppien valheiden kyllästämä.
Jos hän kertoo totuutensa, se ei taatusti sunille kelpaa ;)
Mistä tiedät tuon? Oletko joku noita?
Ei tule selitystä puskajussin totuudesta.