mikä on rasismia

Miksi somalitytön tönäisy on rasismia ja suomalaisen naisen raiskaus mustan miehen tekemänä ei ole? Näin olen ymmärtänyt, että mm. valvoja ajattelee?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rasistinen rikos riippuu motiivista.

Tosin noita tapauksia ei ole tutkittu, joten niiden pohdinta ei ole hedelmällistä kovin pitkälle. Mutta keisseinä käyvät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja mikä ei? kirjoitti:

Miksi somalitytön tönäisy on rasismia ja suomalaisen naisen raiskaus mustan miehen tekemänä ei ole? Näin olen ymmärtänyt, että mm. valvoja ajattelee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu