Mulla on kolmet kesäkengät. Yhdet ovat narusandaalit, toiset umpipääsandaalit ja kolmannet balleriinat.
Kaikkia niitä kokeillut, mutta tuntuu siltä, että olisin hankkinut ne muodon vuoksi. Siinä ne on eteisen lattialla ja pelkään, etten niitä ikään käytä.
Kesäkengät
17
374
Vastaukset 17
- vintti-iita
Kesähän on kuitenkin vasta alussa.Jospa niitä kuitenkin tulisi käytettyä.
- Adria
On viisauden alku!?
mä laitan tähän perään kengättömät. http://www.youtube.com/watch?v=Stuneblex3E&feature=related
- Adria
tintti.kotivintti kirjoitti:
mä laitan tähän perään kengättömät. http://www.youtube.com/watch?v=Stuneblex3E&feature=related
Kengättömiä, mutta eivät ainakaan hengettömiä.
Adria kirjoitti:
Kengättömiä, mutta eivät ainakaan hengettömiä.
kuvassa ei näkynyt jalkoja. Henki kulki hyvin, joskin aika korkealle pisti välillä;)
lähden kotoa jonnekkin,niin melkein aina mulla on ne samat avokkaat jalassa.
Kaappi on täynnä orkeekorkosia kenkiä,mutta enhän mä enää ees osais kävellä niillä..:))- Pörrääjä
kesäkenkieni top5 on seuraavanlainen:
-kumisaappaat
-fillarikengät
-eccon sandaalit
-lenkkarit
-crocsit
järjestys vaihtelee kelien ja aktiviteettien mukaan.
Hippaskengät pysyvät hyvässä kunnossa kun ei niitä käytä ;)planeetalta, ainakin kenkien suhteen:D
Mielelläni kyllä hipsuttelisin kesät paljain jaloin.- Pörrääjä
tintti.kotivintti kirjoitti:
planeetalta, ainakin kenkien suhteen:D
Mielelläni kyllä hipsuttelisin kesät paljain jaloin.hipsuttelisin minäkin jos vaan voisin. Iän myötä on issias perkule alkanu niin krantuksi ettei kärsi paljain varpain kulkea kuin korkeentaan keskikesällä. Onkohan maa viilentyny vai mä vanhentunu?
Nytkin on joku pandemia päällä, ensin eppäilin sikaflunssaksi, vaan oon kyllä laihtunu monia kiloja, joten tuskin. Oliskohan tää sitä suutelutautia, kurkku on kipee ja kaulan rauhaset kipeinä ja turvoksissa? osaisitkos tiaknosisoida? Pörrääjä kirjoitti:
hipsuttelisin minäkin jos vaan voisin. Iän myötä on issias perkule alkanu niin krantuksi ettei kärsi paljain varpain kulkea kuin korkeentaan keskikesällä. Onkohan maa viilentyny vai mä vanhentunu?
Nytkin on joku pandemia päällä, ensin eppäilin sikaflunssaksi, vaan oon kyllä laihtunu monia kiloja, joten tuskin. Oliskohan tää sitä suutelutautia, kurkku on kipee ja kaulan rauhaset kipeinä ja turvoksissa? osaisitkos tiaknosisoida?mutta jos haluat tiaknooosia niin unohda ne crocksit;D
- Pörrääjä
tintti.kotivintti kirjoitti:
mutta jos haluat tiaknooosia niin unohda ne crocksit;D
eikös crocsit jalassa voi saada mononukleoosia, tarvitaanko siihen monot? jos on vaan pitkä itämisaika, talvella kyllä käytin monoja hiihtäessäni ;)
Pörrääjä kirjoitti:
eikös crocsit jalassa voi saada mononukleoosia, tarvitaanko siihen monot? jos on vaan pitkä itämisaika, talvella kyllä käytin monoja hiihtäessäni ;)
mä olen vakavalla päällä. Kikkailua, mutta mihin muuten hiihdit?
- Pörrääjä
tintti.kotivintti kirjoitti:
mä olen vakavalla päällä. Kikkailua, mutta mihin muuten hiihdit?
ihan vakavasti neuvoa suksimaan täältä *ittuun, kiusallani kävin kuitenkin hiihtelemässä vaan tuollä järven jäällä. Se on muuten mukavata puuhaa kevään kantohangella auringon lähetellessä kevään ensilämpösäteitään :)
Bootseilla pärjää kesät talvet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991617
- 771321
- 741122
- 1361113
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste169899Välillä tulee haikeus
Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.78814Mahdoton tilanne
Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova85806Tunteilla leikkiminen
Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?105740- 45723
Oothan sä erilainen mies
Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️37706
