Eli on auton avaimet hukassa, joten pitääkö vaihdattaa kaikki lukot autoon vai riittääkö uuden avaimen teettäminen?
Kyseessä carina e vm.-94
Kyseessä carina e vm.-94
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
...saa teetettyä lukon lukemisella avaimen, lukko pitäisi vaan irrottaa ensin :) Sitten viedä se lukko lukkoliikkeeseen luettavaksi ja sitten ne tekee avaimen.
Luulisin että näin se onnistuu, ei ne lukotkaan varmaan ilmaisia ole ja paljon helpommalla pääsee irrottamalla vaan yhdenlukon ellei niitä voi lukea sitten jopa kiinni ollessakin? Merkkikorjaamo ei tuohon avaimen teettämiseen voi auttaa jos lukko pitää lukea että joku lukkoliike, kaikkia asia ei välttämättä kiinnosta, tietysti jos et itse saa lukkoa irroitettua.
Olisiko virtalukko helpompi ottaa pois kuin ovenlukko?
Rekisteriotteen/rungon numeron ja henkilöllisyystodistuksen kanssa, niin saat uudet avaimet. Maksaa kohtuullisesti ja kestää jonkin aikaa.