Ei yhtään eneään rajoituksia kansalle

eselait, energialamppulaki, lexnokia, lex karpela, lexkatainen.... YM..

paskan saa äänestämättäkkin!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vihreiden puolueohjelmasta:

"Kansa on tyhmää eikä se tiedä mikä sille itselleen on parasta. Tämän vuoksi Eurooppa tarvitsee Vihreitä! Me tiedämme, ajattelemme ja teemme päätökset heidän puolestaan. Kansan ei tarvitse rasittaa itseään politiikalla vaan voi tyytyä katsomaan televisiota samalla kun päätämme miten hän elämänsä voi viettää. Mikäli henkilö ei toimi kuten pitää, tulee häntä rankaista. Ilmastonmuutos on Jumalamme, alati kunnioitettava, alati rankaiseva. Hänen vuokseen tulee kansan uhrautua."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se kostautuu kirjoitti:

eselait, energialamppulaki, lexnokia, lex karpela, lexkatainen.... YM..

paskan saa äänestämättäkkin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu