Noin käy kun antaa sairaille henkilöille sähköpyssyn. Toiseksi poliisi oli vielä "sanonko" ?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1697961
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1697961
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tullut entinen poliisi ja nykyinen vanki.
"Tummasta?" Haha, ei se mikään manne ollut.
Tuskinpa tuosta poliisista entistä tulee, tai ainakaan vankia. Se polliisi saa varoituksen liiasta voiman käytöstä ja jatkaa työssään. Toisin olisi jos mummo olisi ns. parempaa väestön osaa tai tuomari olisi sukulainen. USAn oikeusjärjestelmässä tällainen on normaali käytäntö. Samanlaista "oikeutta" ollaan tuomassa myös Suomeen. Siitä ei vain puhuta julkisesti. Valtion on varaudattava ihmisten köyhyyteen ja vihaan valtaapitäviä kohtaan. Suomen poliisi sai myös taserit käyttöönsä joitain aikoja sitten. Ja niitä on myös käytetty, tosin paremmin perustein kuin ko. videossa. Mutta aika näyttää kuinka herkäksi Suomen poliisin liipasin sormi käy.
USA != Suomi. USAssa poliisikin voi joutua rikoksista vankilaan, toisin kuin Suomessa jossa poliisi tutkii poliisia ja toteaa ettei poliisi ole mitään väärää tehnyt..
Hourulassa on monenlaisia sekopäitä pahimpia ovat johtajat jotka eivät tajua
olevansa sairaita , esim. Hitler ja
G.W.Bush Declares "Freedom and Fear are at war" -Sep.20,2001
http://www.youtube.com/watch?v=ZMj9g6WRLfQ&feature=related
Tuosta linkin videosta on leikattu ovelasti pois poliitikkojen ja muiden valtaapitävin fanaattisia suosionosoituksia , kun he vähän väliä pomppasivat pystyy ja taputtivat sekä huusivat kannustuksiaan Bushille .
Löytyisikö leikkaamattomia videoita ?