Natotähti jalkapallofaneilla

minkähän takia Suomen kannattajat kantoivat kulkueen keulilla NATO-tähteä, jossa oli ohessa jotain hieroglyfejä? Oisko tuo hakaristikin käyny?

Mietin vaan, etteikö maailmasta löytyny mitään muuta tunnusta?
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos se nyt oli Naton tunnus se sopi oikein mainiosti..

Äänestä

Lisäksi ottelun alussa olisi pitänyt ehdottomastii olla USA tyylinen ottelun aloitus, eli Suomen kansallislaulun aikana 20 F/A-18C Hornetia olisi tehnyt näyttävän ylilennon stadikan yli. Siinä sitä olisi ollut jotakin ja mikä tärkeintä, venakoita olisi pänninyt!

Äänestä

Se oli erään urheiluvaatemerkin tunnus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfsdf kirjoitti:

minkähän takia Suomen kannattajat kantoivat kulkueen keulilla NATO-tähteä, jossa oli ohessa jotain hieroglyfejä? Oisko tuo hakaristikin käyny?

Mietin vaan, etteikö maailmasta löytyny mitään muuta tunnusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu