Pakkopuolaa kehiin ja pakkoruotsin

pakkoruotsi pois.......tässä perustelut

"Euroopassa puola on moninkertaisesti puhutumpi kieli kuin ruotsi. Kun koulussa lukee vielä englannin ja A2-saksan, hänen kielipalettinsa mukaisia kielenpuhujia Euroopassa on n. 200 miljoonaa."


On aika hyvä idea ?? jookos please ??
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei juurikaan puhuta Suomessa, toisin kuin ruotsia.

Äänestä
  • se riittää että Puolassa puhutaan puolaa senkin tyhmä juntti !!

    Äänestä

  • fennuli kirjoitti:

    se riittää että Puolassa puhutaan puolaa senkin tyhmä juntti !!

    lueppa alkuperäisen juttu uudelleen.

    Äänestä

mielenkiintoiseen juttuun vai mistä kirjoitat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


200 miljoonaa kirjoitti:

pakkoruotsi pois.......tässä perustelut

"Euroopassa puola on moninkertaisesti puhutumpi kieli kuin ruotsi. Kun koulussa lukee vielä englannin ja A2-saksan, hänen kielipalettinsa mukaisia kielenpuhujia Euroopassa on n. 200 miljoonaa."


On aika hyvä idea ?? jookos please ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu