Onneksi luontoäiti siivoo laiskojen koira ihmisten jälkeensä jättämät paskat pois. Kun sade loppuu alkaa taas paska invaasio ja könsät täyttää kadut muutamassa päivässä. Olis niin pieni vaiva korjaa pökäleet ja näin pitää stadi siistimpänä. Onhan tietty muutakin roskaa tiet täynnä, mutta sehän ei oo ees sakotettavaa jättää röökiaskit tienvarten. Ehä joskus ihminen oppii laittamaan roskat roskiin ja paskat kans. Verorahaa menee ihan hukkaa siivoomiseen ja silläkin rahalla vois vaikka kunnostaa ja rakentaa uusia lasten leikkimestoi tai muuta käyttökelposta.
Hyvä ku sataa kunnolla
saa paska kyytiä
3100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hienoa kun uudellemaalle saadaan uusi ja hieno sadevaroitus systeemi. Muuten raukat saattaisivat lähteä ulos sateesta huolimatta, kun kukaan ei ole varoittanut sateesta. Voi mennä kampaus pilalle.
Kyse ei ole kampauksista vaan aineellisista tuhoista joita myrskyt aiheuttaa, ilmastonmuutoksen seurauksena tuhot voivat olla mittavat.
vähän, mutta asiaa.